Божиќен венец за украсување на вашата врата на забави

венец божиќни срца

Божиќ Тоа е веднаш зад аголот и ние мора да имаме сè што е подготвено за да ја украсиме нашата куќа и да ја направиме многу убава.

Не е потребно да се трошат многу и во овој пост ќе ве научам како да направите А. Божиќен венец многу лесно рециклирање парчиња украсена хартија што сме ги користеле во други проекти.

Материјали за правење Божиќен венец

 • Украсена хартија
 • Тијарес
 • Лепак
 • Сребрен сјај ева гума
 • Секач за колачиња во форма на срце
 • Cица
 • Ева гумен удар и дупки

Процес на изработка на Божиќен венец

 • За почеток изберете 3 дизајни за хартија што го имаш дома. Тие не мора да бидат цели, можете да искористите некои парчиња што ви останаа од други занаети.
 • Со машина за колачиња во форма на срце нацртајте по 2 на секоја хартија.
 • Исечете го, мора да имаме 6 срца, по 2 од секој модел.
 • Ставете ги срцата како на фотографијата за да формирате еден вид цвет. Бидете сигурни дека сите се на иста висина, така што круната изгледа добро.

занаети со божиќен венец

 • Со машината за дупчење starsвездите прават 6 да ги поставиме на нашата круна.
 • Бидете внимателни затоа што тоа е точката на соединување на срцата. Мора лепи ги токму таму каде што се среќаваат двете парчиња хартија.
 • Откако сите срца ќе бидат залепени едни на други, ќе сториме со помош на удар во дупка дупкаЈас ро во еден од нив и ние ќе се одржи Кабел да можеме да го поставиме на вратата, дрвото или каде и да сакаме.

занаети со божиќен венец

И со овие едноставни чекори направивме Божиќен венец за украсување на нашата куќа. Можеме да направиме многу различни играјќи со дизајни, бои и форми, исто така можете да ги направите со кругови, starsвезди, итн ...

Досега денешна идеја, се надевам дека ви се допадна и ќе се видиме во следната.

Запомнете дека можете да најдете повеќе идеи на блогот, каде што ќе испратам повеќе проекти за Божиќ.

Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.