Божиќен украс за ирваси да се прави со деца

Божиќ доаѓа и илузијата почнува да се забележува во најмалата од куќата ... и во не толку младата! Затоа, сега е најдобро време да направите божиќни занаети, така што на овој начин децата исто така се чувствуваат протагонисти на украсувањето на домот.

Занаетот што ви го донесовме денес е многу едноставен за правење, а исто така и децата ќе сакаат да го прават тоа заедно со вас. Подоцна, кога ќе ја соберете елката дома, можете да ја користите како украс, или можете да го ставите на друго место, Или можете да го користите како подарок картичка за некој посебен!

Materialsе ви требаат материјали

 • 1 ножици
 • 1 парче картон
 • 1 молив
 • 1 црн маркер
 • 1 до 3 мали топчиња во боја
 • 1 малку жица со божиќни бои

Како се прави занаетчиството

Со парче картон, исечете мала картичка со големина што ја сметате, но може да се постави како украс на дрвото, односно нема да мора да биде премногу голема или премала. Откако ќе го имате, исечете ја со молив на симпатична ирваси.

Можете да го следите моделот што го гледате на сликите. Откако ќе го нацртате со молив, преминете ги линиите со црн маркер за да изгледа попривлечно.

Потоа со молив, дупчете го горниот дел како што гледате на сликата, така што има дупка каде што можете да го ставите и врзете обоеното јаже. Откако ова е направено, залепете го носот на ирвасите за да го направите многу посимпатичен.

Onlyе треба да ставите само малку лепак, да ги залепите обоените памучни топчиња и да го оставите да се исуши. Е биде подготвен! Иако ако сакате да го подарите или да го направите попосебен, можете да напишете убава божиќна фраза на задниот дел од украсот за Божиќните ирваси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.