Обележувачи за новогодишна елка со ева гума за деца

Останува малку повеќе од еден месец до доаѓањето на Божиќ, но од таа причина треба да добиеме идеи за да ја украсиме нашата куќа во овој момент и да ја направиме супер оригинална. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова новогодишна елка обележувач, совршен за најмалите и да ги обележат нивните книги на одмор.

Материјали за да се направи обележувачот на елката

 • Обоена ева гума
 • Кругови, снегулки и starsвезди ева гумени удари
 • Тијарес
 • Лепак
 • Дрвени стапчиња

Постапка за правење обележувач на елката

 • За почеток, мора да направите многу кругови од ева гума зелена во различни нијанси за да го направи дрвото поубаво.
 • Морате да ги користите удирањата во различни големини.
 • Одете формирајќи мала пирамида испреплетувајќи ги различните зелени нијанси за да не се повторувам.
 • На крајот, ќе мора да ја имате структурата на елката.

 • Откако ќе ги поставите големите кругови, закачете ги малите за да му дадете на дрвото повеќе движење.
 • Со сребрена сјајна ева пена ѕвезда и залепете го на врвот на дрвото.

 • Со овој мал удар во круг, ќе направам неколку топчиња со сјајна ева пена во разни бои.
 • Stickе лепам топка на дрвото за да ги имитирам божиќните топчиња или светлата на овој украс.
 • Со дрвен стап ќе формирам Стеблото на дрвото. Ја избрав црвена затоа што е многу Божиќ.

 • Откако дрвениот стап ќе се залепи на телото на дрвото, јас ќе го украсам со две снегулки што сум го направил со удар со дупки.

И со ова Обележувач за новогодишна елка. Изгледа одлично и е супер лесен за правење.

Ако сакате новогодишни елки, ја предлагам оваа што е направена од хартија и одлично е да се украсува кој било агол од куќата. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.