Божиќна елка од картон за украсување на мали куќи

Еден од најважните елементи на Божиќ е дрвјата. Понекогаш немаме простор дома затоа што тие се толку големи. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова картон за рециклирање дрвја од кутиите со житни култури што ги имаме дома и ќе му дадеме елегантен допир на кој било агол од нашиот дом.

Материјали за изработка на рециклирана елка

 • Фин картон од житни култури или слично
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Завиткајте подароци
 • Златен сјај ева гума
 • Starвезден удар
 • Маркер или молив

Постапка за изработка на рециклирана елка

Потоа објаснив сите чекори што треба да се следат да го направите ова дрво и да ја украсите вашата куќа.

 • За почеток ви треба парче житни картони и парче картон или лист хартија.
 • Преклопете го листот на половина.
 • Со маркер направете го овој дизајн за да создадете силуетата на елката.
 • Исечете го парчето и ќе го имате шаблонот.

 • Откако ќе го имаме шаблонот, треба да го пренесеме на картон и да го нацртаме двапати.
 • Исечете ги парчињата и ќе ја завршиш структурата на дрвото.
 • Изберете божиќна хартија за завиткување на дизајнот што најмногу ви се допаѓа.

 • Лепете ги двете дрвја на хартијата и исечете ги.
 • Потоа сторете го истото за другата страна.
 • Користам стапче за лепило што е одлично за оваа работа.

 • Со помош на владетел, Нацртајте линија во центарот на секое дрво.
 • Направете пресек во долниот дел и друг во горниот дел како што гледате на сликата.
 • Овие намалувања ќе зависи од големината на вашето дрво, но оној на дното мора да биде многу поголем од горниот.
 • Вметнете ги двата дела и го имате направено дрвото.
 • Goingе ставам златна ева гумена starвезда.

 • Glueе залепам една starвезда над друга, така што ќе изгледа златно од двете страни.
 • И сега само треба да го лепам на елката.
 • Подготвени, веќе го имате ова мало дрво за украсете го местото во вашата куќа што најмногу ви се допаѓа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.