Елка со борови шишарки и остатоци од ткаенина

новогодишна елка

Датумот за изгради ја елката, но има многу луѓе кои немаат голем или мал простор дури и да стават мала елка. Затоа, денес предложивме мала верзија со ананас и остатоци од ткаенина.

Веќе постои верзија на новогодишна елка на нашиот блог, исто така направен со ананас, но овој нема типични божиќни топчиња. Значи, ако сакате со нивните топки и нивната Божиќна starвездаТука го имате овој прекрасен пример што го подготвивме за вас и вас.

Материјали

 • Ананас.
 • Остатоци од ткаенина.
 • Памук.
 • Силиконски.
 • Yellowолт филц.
 • Црно-бела нишка.
 • Игла.
 • Силиконски.
 • Пиштол за лепило.

Proceso

Прво на сите ананасот добро ќе го исчистиме тресејќи го со палета со четки, вметнувајќи го ова во сите ќошиња, но внимавајте да не ги раздвоите неговите „лисја“.

Потоа сечеме мали правоаголници во остатоците од ткаенината, полнејќи ги со памук и шијте ги така што ќе излезе топка.

Потоа, имајќи различни топки, ги лепиме околу нашата елка со силиконски лепак.

Конечно, ние ќе извршиме во чувствував Божиќна starвезда и ќе го зашиеме работ за да му дадеме повеќе олеснување. Ова ќе го залепиме за чепкалка за заби со силикон, а ова за дрвото за да биде фиксирано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.