Оригинална картичка за вineубените „Те сакам“

Валентин-картичка

Сан Валентин е веднаш зад аголот и многу пати немаме време да му се посветиме на тој посебен подарок. Не мора да потрошите многу пари за да добиете оригинален и сентиментален подарок. Е картичка е јасен пример за ова, бидејќи едвај чини пари и можеме повторно да ги користиме материјалите што ги имаме дома за да дизајнираме многу модели.

Во овој пост ја предлагам оваа брза и супер пријатна идеја да имаме детал со некој на кого сакаме да му покажеме loveубов или пријателство или за која било пригода каде што ни треба постер или картичка за подарување, како родендени, крштевки, годишнини. ..

Тоа е многу шарено дело со срца и виножито полно со сјај.

Материјали за правење честитка за в Valentубените.

Картичка за Денот на вinesубените

Материјали за правење честитка за в Valentубените

 • Сино-бели картони
 • Правило
 • Тијарес
 • Лепак
 • Црвена ева гума
 • Украсена лента
 • Вежба за срце
 • Црно-црвен маркер
 • Сјајни налепници

Процес на елаборација:

 1. Исечете две парчиња градежна хартија. Сината (25 х 15 см) и белата (20 х 10 см)

Валентин-картичка

2. Користете украсна лента за да го формирате виножитото на дното на белиот картон.

Валентин-картичка

Валентин-картичка

3. Со помош на вежбата, дупчете неколку срца во синиот картон.

Валентин-картичка

4. Залепете ја белата карта на сината како на фотографијата.

Валентин-картичка

5. Украсете со срца ева гума од различни големини и формирајте го дизајнот што најмногу ви се допаѓа.

Валентин-картичка

6. Напишете ги зборовите „Те сакам“ со сјајни налепници и со помош на црвено-црните маркери. Запомнете дека можете да го декорирате како што сакате, оставете ја вашата фантазија да лета.

Паметно !! Ја завршивме оваа честитка за Денот на вineубените. Сигурно ќе ја израдувате личноста на која ќе и дадете.

Се гледаме на следното упатство.

Чао!!!

Валентин-картичка


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.