Двоглед со ролни за тоалетна хартија за повеќе авантуристички

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме некои Двоглед со ролни за тоалетна хартија совршени за авантуристи во куќата. Овие двогледи може да се прилагодат и како што сакате на многу едноставен начин.

Дали сакате да видите како можете да ги направите овие двогледи?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме двогледите

 • Две картони за тоалетна хартија.
 • Две тенки ленти во боја картон.
 • Стринг.
 • Ножици
 • Лепак
 • Панч на хартија.
 • Маркер или темпера за да се наслика картонот.

Рацете на занает

 1. Ги лепиме двата ролни картон за тоалетна хартија и добро притиснете за да спречите да излезат. Ако сакате, ролатите можете да ги насликате или да ги завиткате во украсена хартија што ви се допаѓа пред да ги лепите. Ако користиме темпера за да ги насликаме, мора да го оставиме добро да се исуши пред да ги залепиме ролните заедно и да ја формираме основата на двогледот.

 1. Ние правиме две дупки вна хартиениот удар.
 2. Ние го врзуваме јажето до дупките да добиеме каиш за да можеме да го обесиме двогледот околу вратот. Ние го пресекуваме вишокот на јажето.

 1. Околу двата краја ставаме две картонски ленти на двогледот. Ова, покрај украсувањето и давањето двогледен изглед, ќе им помогне на двете ролни да останат безбедно.

 1. Ние сликаме со обележувач, двете картони со ролна тоалетна хартија. Всушност, поудобно е ако, како што рековме на почетокот, да ги насликаме картите пред да ги лепиме. Но, ако го сториш тоа подоцна, ништо не се случува, само треба да бидеш малку повнимателен. Можете да ги додадете сите детали за кои можете да помислите.
 2. Остави го целиот сет на двогледи добро да се исуши.

И подготвени! можеме да одиме во авантури, да откриваме нови животни, да станеме детективи или што сакаме.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.