Дедо Мраз да ја украси твојата елка со ева гума

Божиќен украс-Дедо Мраз-Дедо Мраз-Доналумузично

Дедо Мраз или Дедо Мраз Тој е еден од најпознатите божиќни ликови. Ни донесе подароци на 24-ти декември и е одличен за децата. Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова адорно во форма на Дедо Мраз за украсување на вашето дрво.

Материјали за изработка на украс за Дедо Мраз

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Секачи за колачиња
 • Постојани маркери
 • Руменило или сенка за очи
 • Памук и стапче за ражен или шило
 • Чистач на цевки
 • Ева гумени удари
 • Мали нешта за украс
 • Подвижни очи

Постапка за изработка на украс за Дедо Мраз

 • За почеток исечете цвет и круг користејќи секачи за колачиња. Можете да ги направите во големина што најмногу ви се допаѓа и да се прилагодат на вашите потреби. Ако немате секачи за колачиња можете да ги направите рачно, не е важно дали е совршено.
 • Залепете ја главата на белото парче, што ќе биде коса и брада на Дедо Мраз.

Дедо Мраз-украс-1

 • За да се формира капа ќе ни требаат 3 парчиња: црвениот дел, белиот дел и помпон. Лепете го белото парче над црвеното и ставете го пом-помот на врвот на шапката.
 • Тогаш стави го на главата од нашиот карактер.

Дедо Мраз-украс-2

 • Ајде сега украсете го лицето. Прво, направете круг со ударна дупка за да се формира носот, исечете ги мустаќите и подгответе две подвижни очи.
 • Залепете ги очите на лицето, потоа мустаќите и на крај, носот.

Дедо Мраз-украс-3

 • Користете сенка за очи или руменило и памучна крпа за да ја дадете боја на образите. Потоа, со маркер, направете ги трепките.
 • Веѓи ќе бидат две парчиња чистач на бели цевки.

Дедо Мраз-украс-4

 • За украсување на капа ќе користам а зелен ева гумен лим и две сјајни парчиња, можете да изберете што имате дома.
 • На образите со бела боја ќе му дадам малку сјајни точки користејќи стап.

Дедо Мраз-украс-5

 • Јас само останав направи дупка до капа каде што одам стави чистач за цевки Извртена сребрена боја, така што е завиткана и така лесно може да се постави каде било, како што се дрвото, вратата или кој било агол од вашиот дом.

Дедо Мраз-украс-6

И воила, го завршивме украсот за Дедо Мраз, се надевам дека ти се допадна. Се гледаме на следната идеја. Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.