Маска за Денот на вineубените

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а Маска на в Valentубените. Многу е едноставно да се направи, совршено е да се прави со деца и да се забавува, а потоа тие можат да си играат со него.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата маска на вineубените

 • Црвен картон или црвена гума од ева.
 • Кинески стап
 • Лепак, јас користам пиштол за топол лепак
 • Тијарес
 • Молив

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е земете го црвениот картон, направете правоаголник со должина на нашето лице. За ова, ние ќе го земеме мерењето приближно од еден до друг храм, од каде што храмот се граничи со косата. Висината треба да биде приближно од под јагодичката до над веѓата.
 2. Откако ќе го имаме нашиот правоаголник, ние се преклопуваме на половина и ќе нацртаме срце што е можно поголема. Heartе го исечеме ова срце плашејќи се да ги земеме двата дела од картонот за да добиеме две еднакви срца и исто така, важно, оставете ги овие срца заедно во областа каде што е преклопен картонот.

 1. Сега со картонот сè уште преклопен, правиме друго срце во внатрешноста на она што веќе го имаме. Ние го исекуваме за да имаме шупливо срце и ја користиме таа дупка како образец за да нацртаме друго срце на другиот дел од картонот и да исечеме.

 1. Ние го расплетуваме картонот и веќе ги имаме чашите за нашата маска. Ние земаме стапче за јадење и ние го лепиме картонот на чепкалка за заби до еден од краевите за да се добие прачката за да ја држи нашата маска.

 1. Ако сакаш можете да ја декорирате кинеската чепкалка за заби со некоја валана лента или картонот со стаплива фигура на срца или starsвезди на сјајна хартија.

И подготвени! Ние веќе ја подготвивме нашата маска за в Valentубените.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.