Балони или домашни пумпи за вода и повеќекратна употреба

Здраво на сите! Сега што се приближуваат жешките денови ... Што подобро отколку да се прави војна со балони или водени бомби? Во овој занает ви покажуваме многу едноставен и лесен начин да ги направите овие бомби за секогаш да го имате при рака овој освежителен сок.

Дали сакате да знаете како можете да ги направите?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите домашни балони или пумпи за вода

 • Сунѓер за секоја бомба или балон што сакаме да го направиме. Можете да користите патнички сунѓери прво миејќи ги (може да се стават во машината за перење). Може да ги купите и нови, но препорачувам да ги измиете за да омекнат малку, а влијанието да биде помеко кога играте. Можете да изберете пакувања од сунѓер во различни бои за да ја направите играта попривлечна.
 • Тијарес
 • Означи пенкало

Рацете на занает

 1. Првиот е размислете за дизајнот на нашите пумпи за вода или балони. На пример, решив да го направам во форма на балон. Но, тие исто така можат да бидат дизајнирани како експлозија или во случај на многу буцкаст сунѓер можеме да направиме форма на топка оставајќи парче да се држи како јазол од балон или фитил од бомба. Постојат многу опции!
 2. Ние го правиме цртежот наш дизајн на сунѓер.

 1. Ние го исекуваме вишокот и прегледуваме така што формата што ја нацртавме изгледа добро.

 1. И тоа е тоа Треба само да ги потопиме бомбите во слив со вода и да имаме добра цел да го впиеме нашиот противник. Можете да направите неколку бомби или балони по лице и секоја личност да има одредена боја или форма за нивните бомби.

И подготвени! Ова лето веќе можеме да уживаме во кул игра. Покрај тоа, дизајнот на бомбите може да биде вклучен во самата игра и секој учесник може да направи свој.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.