Елка со борови шишарки

Елка со борови шишарки

Само еден месец до Божиќ, најчесто е да одите во потрага по типични украси за ова, сепак, за луѓе кои имаат мали куќи и мало дрво нема место, денес ви претставуваме многу едноставен занает со борови шишарки.

Овој едноставен и брз занает е сензационално да поминете попладне со најмалите во куќата, како и да биде многу привлечен и елегантен декоративен елемент. На овој начин, ние ги учиме децата на тоа не мора да трошите многу во дрво носечки борови шишарки во близина на куќата.

Материјали

 • 1 ролна тоалетна хартија.
 • Парче алуминиумска фолија.
 • Црвен и жолт филц.
 • Ананас
 • Сол
 • Лепак за лепак.
 • Четка
 • Акрилна боја во зелена и жолта боја.

Proceso

Прво на сите ананасот ќе го исчистиме со четка. Ова битие на земја е исполнето со прашина и нечистотија, така што со четка ќе го тресеме добро внимавајќи да не му ги скршиме „ливчињата“.

Потоа, ќе го насликаме надворешниот дел од ананасот со лепак и ќе попрскаме сол погоре, така што изгледа како типичен Божиќен снег. Letе оставиме добро да се исуши.

Потоа, ќе го сториме основа на дрво. Cutе исечеме парче ролна од хартија и ќе го обоиме со лепак однадвор, со што ќе ја залепиме алуминиумската фолија и ќе ја воведеме во ролната. Покрај тоа, ќе направиме мала поинсет со филц за да ја залепиме однадвор, па затоа малку ќе ја украсиме оваа основа.

Конечно, ќе ја насликаме внатрешноста на „ливчињата“ на ананасот во зелена боја и горниот дел во жолта боја, така што наликува на типична Божиќна starвезда.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.