Елка со зелен картон да се направи со деца

Божиќ доаѓа и можеби веќе размислувавте за украсување на вашиот дом, но време е да размислите и за занаети што треба да ги правите со деца! Овој занает што ви го донесовме е многу едноставен за изведување и важно е добро да ги следите упатствата.

Затоа што дури и да е едноставно, ако направиш грешка, тоа може да биде малку редовно, Иако не е важно резултатот ... ако не и времето кое го поминувате со децата, уживајќи заедно да занимавате со занает.

Што ти треба

  • 1 ножици
  • 1 пол столб
  • 1 зелен картон
  • 2 жолти самолепливи ева гумени налепници

Како се прави занаетчиството

За да го направите занаетот, треба децата да ги исечат лентите за да го направат дрвото. (Подобро е да ги исечете лентите ако имате можност за оваа способност, инаку, подобро е да го направите тоа). Потоа треба да направите дупки во лентите со врвот на моливчето така што ќе ги ставите преку стапот.

Го преклопувате картонот и ги ставате дупките низ стапот, како што гледате на сликите. Нема фер мерка затоа што тоа ќе зависи од големината на стапот и големината што сакате да бидат наборите на дрвото.

Затоа, ќе мора да ја користите вашата интуиција за да можете да го направите ова. Откако ќе ги исечете сите ленти од зелен картон и ќе поминете низ стапот, тогаш ќе остане само starвездата.

За тоа, земи ја жолтата ева гумена starвезда и залепи ја на стапот, земи го другиот и залепете го веднаш зад првиот што го ставивте. Можете исто така да измислите друг вид starвезда за кој сметате дека го завршува занаетот.

Можете да го направите тоа сами со други материјали или како што ви одговара. Веќе ќе имате занает со новогодишна елка со картон да го направите со деца.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.