15 занаети на Ноќта на вештерките за да си поминете одлично

Занаети за Ноќта на вештерките

Ноќта на вештерките доаѓа и време е да се подготвиме да прославиме со стил! Како да ја искористите можноста да направите некои Занаети за Ноќта на вештерките супер девојки со кои можете да ја украсите куќата и да се забавувате? Во овој пост ги разгледуваме некои од најоригиналните занаети за да ги направите овие празници. Не го пропуштај!

Клип за лилјаци и други опции за славење на Ноќта на вештерките оваа година

Стегач за лилјак

Започнуваме со ова стегач за лилјак, еден од наједноставните занаети за Ноќта на вештерките што можете брзо да го подготвите со некои материјали што веќе ги имате дома како дрвени шноли, црни маркери, црн картон, ножици, очи за занаети и силиконски пиштол.

Можете да го користите овој клип за лилјаци, на пример, да висите покрај завесите во куќата, да висат облека на алишта за облека или да украсите тетратки, меѓу многуте други намени. Во објавата Клип за лилјаци и други опции за славење на Ноќта на вештерките оваа година ќе ги видите упатствата за да ги направите.

Вештерка стисната на креветот - лесен занает за Ноќта на вештерките

Вештерка за врата

Она за вештерките е една од темите што е најповрзана со забавата за Ноќта на вештерките. Затоа не може да недостасува од оваа листа. Донесувам еден од најсмешните занаети за Ноќта на вештерките што можете да го подготвите оваа сезона и со кој можете да ги изненадите вашите гости доколку прославите забава дома. Мислам на ова смешно смачкана врата во форма на вештерка, еден од наједноставните занаети што може да се направи дома.

Е ви требаат само пар чевли и чорапи, кутии за перница и врата. За да видите како се прави, ви препорачувам да го прочитате постот Вештерка смачкана на вратата каде што ќе најдете чекор по чекор.

Метла на вештерки

Вештерка метла

Друг украс што не може да недостасува дома за да го прослави овој важен датум е метлата на вештерки. Ако сакате да дадете поинаков допир на декорацијата на куќата, предлагам да го рекреирате ова Метла на вештерки за што нема да ви требаат многу материјали. Всушност, с you што треба да направите е да фатите неколку гранки и лента за да ги поврзете заедно. Толку лесно!

Меѓутоа, ако сакате детално да видите како се прави, ве советувам да го прочитате постот Метла на вештерки за украсување на Ноќта на вештерките.

Црна мачка со картон

картонска црна мачка

Омиленото милениче на вештерките не може да недостасува ниту од оваа листа на занаети за Ноќта на вештерките. Тоа е класика и децата ќе сакаат да учествуваат во украсувањето на куќата со тоа што ќе го направат ова убаво Црна Мачка што можат да ги сместат во своите соби. Тоа е направено во загриженост и е многу лесно. Покрај тоа, таа е многу добро изложена до метлата што ви ја покажувам во претходниот занает.

Како материјали, ќе мора да земете црн картон и друга боја што ви се допаѓа, занаетчиски очи, лепак и ножици. Можете да видите како се произведува во објавата Црна мачка со картонНа 'Llе ви се допадне!

Завиткување чоколади за Ноќта на вештерките

Чоколадна вампирска обвивка

Децата сакаат бонбони и чоколадо. Ноќта на вештерките е фантастично време да ја оставите фантазијата и да подготвите бонбони со форми според темата. На пример ова завиткан изглед на вампир да се претстават со некои чоколади. Willе ги изненадите и децата и возрасните!

Ова е еден од занаетите на Ноќта на вештерките за кој нема да ви требаат многу материјали. Blackе бидат доволни црн и темен картон, занаетчиски очи, лепило, чоколадо и ножици. Толку лесно! Ако сакате да видите како се прави чекор по чекор, не пропуштајте ја објавата Завиткување чоколади за Ноќта на вештерките.

Мумија од црн картон за Ноќта на вештерките

Мумија од волна

Друг многу типичен лик на универзумот на Ноќта на вештерките се мумиите. Ако подготвувате неколку занаети за Ноќта на вештерките за оваа година, овој не може да недостасува од вашата листа! Тоа е црна картонска мумија многу едноставно за да го направите и да го направите тоа нема да ви требаат многу материјали, само малку црн картон, молив, гума, бела волна, занаетчиски очи, лепак, ножици и лента.

Ако сакате детално да ги знаете упатствата за овој занает, ви препорачувам да го прочитате постот Црна картонска мумија за Ноќта на вештерките.

Венец за Ноќта на вештерките да се направи со деца

Венец за Ноќта на вештерките

Ако барате занаети за Ноќта на вештерките затоа што планирате да организирате забава, оваа венец ќе ви помогне да ја декорирате просторијата каде што ќе ја прославите. Многу е лесно да се направи и идеално за децата да учествуваат и да соработуваат со украсите на забавата.

Материјалите што ќе ви бидат потребни за да го подготвите смешен венец Тие се црна и портокалова хартија за конструкција, лента, моливи, ножици, гума и малку бела жица. Ако сакате да видите како се прави, не двоумете се да кликнете на објавата Венец за Ноќта на вештерките да се направи со деца и таму ќе ги најдете деталите чекор по чекор.

Чудовиште пакет да даде бонбони за Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките бонбони чудовиште пакет

Друг начин да ги изненадите малите за време на забавата за Ноќта на вештерките е со правење и дистрибуција на овој симпатичен пакет во форма на чудовиште, кој содржи бонбони. Willе им се допадне! Тие самите можат да учествуваат во неговата подготовка и да ги достават до останатите гости за време на забавата.

Да го направите ова чудовиште бонбони пакет Е ви требаат само неколку материјали: картон од ролна тоалетна хартија, занаетчиски очи, обоена градежна хартија, ножици и пиштол за топол лепак. Дознајте како е направено во објавата Чудовиште пакет да даде бонбони за Ноќта на вештерките.

Лесна мумија за Ноќта на вештерките да се направи со деца

Мумија од картон за Ноќта на вештерките

Оваа мумија е една од занаетите на Ноќта на вештерките толку лесна што дури и децата можат да ја направат сами. Haveе имаат многу забавно време да го направат ова мумија за украсување на вашата соба или било кој друг агол од куќата.

За да го направите овој занает, можете да користите некои од материјалите што веќе ги имате дома од други претходни занаети, како што се картонски тоалетна хартија, подвижни очи, ролна од бела жица, ножици, молив и малку лента. За да видите како е направено, не пропуштајте ја објавата Лесна мумија за Ноќта на вештерките да се направи со деца.

Носител на свеќи за Ноќта на вештерките во форма на мумија

мумија тегла Ноќта на вештерките

За да ги декорирате просториите на куќата и да му дадете духовен допир, што мислите вие ​​да го направите ова толку кул држач за свеќи во форма на мумија?

Тоа е еден од најубавите и наједноставните занаети за Ноќта на вештерките што треба да се подготви. Како материјали за ова свеќарник Haveе мора да земете стаклена тегла, завои, свеќи, занаетчиски очи и пиштол за топол лепак. Толку лесно! За да видите како е направена оваа мумија, погледнете го постот Носител на свеќи за Ноќта на вештерките во форма на мумија.

Смешни лолички стапчиња за Ноќта на вештерките

Стапчиња за столчиња на Ноќта на вештерките

Ова е еден од најлесните занаети за Ноќта на вештерките што може да се подготви со деца. Прво ќе треба да изедат неколку пуканки и со преостанатите стапчиња можат да ја подготват оваа забава симпатичен чудовиште занаетНа Сигурно ќе имаат експлозија!

Други материјали за изработка на овој занает се подвижни очи, лепак, ножици, alousубомора, бела жица, обоени маркери. Можете да видите како е направено во објавата Смешни лолички стапчиња за Ноќта на вештерките.

Пуканки за Ноќта на вештерките

Пуканки за Ноќта на вештерките

Класика која не може да недостасува во ниту една забава за Ноќта на вештерките се вреќи со пуканки со тематикаНа Овој во форма на скелет. Многу е лесно да ги подготвите, за ова ќе ви требаат неколку пуканки, про transparentирна хартија, лак за врзување на пакувањето и црн маркер за боење на черепот.

Меѓутоа, ако сакате да видите како се прави чекор по чекор, ве советувам да го прочитате постот Пуканки за Ноќта на вештеркитеНа Themе ги подготвите во незгода!

Убава картонска палка

Ролни ролни хартија

Ако имате неколку ролни од картонска хартија дома и сакате да ги искористите за да направите некои занаети, ова е убаво картонска палка Добра идеја е да ги декорирате собите во куќата. Користете црна, бела, жолта градежна хартија, ножици, лепак, маркер и малку руменило во прав. Резултатот ќе биде одличен!

Ако сакате да видите како е направено, кликнете на објавата Смешен лилјак да се направи на Ноќта на вештерките со деца.

Мачка за Ноќта на вештерките

Мачка за Ноќта на вештерките

El Црна Мачка Тоа е животно кое традиционално се поистоветува со Ноќта на вештерките и дава многу игра за украсување забава од овој тип. Ако ги сакате овие животни, ова е занает со кој можете добро да се забавувате при изработката. Не е премногу тешко да се направи, но бара внимание на деталите за да изгледа совршено.

За да го креирате ќе ви требаат неколку материјали (картон во боја, црни пенкала, компас, две средства за чистење бели цевки, ножици, молив, црн маркер, итн.), Но тоа е еден од занаетите на Ноќта на вештерките со кој најдобро ќе си поминете. Покрај тоа, можете да го закачите насекаде во куќата за да изгледа добро, па дури и на вратата. Доколку сакате да ги видите останатите материјали и илустративно видео за тоа како е направена оваа мачка чекор по чекор, погледнете ја објавата Мачка за Ноќта на вештерките.

Мала капа од вештерки за Ноќта на вештерките

капа од вештерки

На Ноќта на вештерките не можете да пропуштите капа за вештерки! Можете да го направите дома со материјали што сте ги зачувале од други прилики и децата ќе сакаат да учествуваат во производствениот процес, бидејќи овој занает е многу едноставен за правење.

Да го направите ова капа од вештерки Со лицето на жаба ќе ви требаат само неколку материјали: црн картон, пена во разни бои, молив, ножици, компас и некои други работи. Ако сакате да ги знаете останатите материјали и упатствата за правење на оваа смешна шапка за вештерки, не пропуштајте ја објавата Мала капа од вештерки за Ноќта на вештеркитеНа Тоа ќе биде еден од занаетите на Ноќта на вештерките што најмногу ќе им се допадне на децата!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.