Имитација на пирсинг обетка во средината на увото

обетка

Здраво сам пријатели! Скоро сме во петок и викендот сигурно ќе биде возбудлив! Ние, како и секогаш, ќе се обидеме да ви донесеме повеќе и подобри упатства за сами да ги направите. Следниот ден ќе ви донесам повеќе упатства за Ноќта на вештерките, но денес ќе направам „застанете на самото тоа Ноќта на вештерките“ за да ви го покажам овој прекрасна обетка.

Тоа е обетка да се носи како да е пирсинг на средината на увото но без да мора да ни го стори тоа. Пред неколку недели на Интернет видов ваков вид обетки и веднаш сакав да ги однесам на самото поле и да направам своја верзија. Така кажано и сторено. Следно ви покажувам како да го направите тоа на супер едноставен начин.

материјал

 1. Парче од алуминиумска или сребрена жица. 
 2. Обоени монистра. 
 3. Сребрена или алуминиумска жица. 
 4. Заоблен нос и клешти за сечење. 
 5. Пенкало. 

Proceso

во очекување1

Takeе земеме парче долго околу 6 сантиметри и ќе го свиткаме на половина. Потоа, со тркалезните клешти за нос, ќе ги свиткаме краевите на страните правејќи „V“ во центарот на обетката.

во очекување2

до дајте му тркалезна форма, ќе го користиме пенкалото и помагајќи ни со рацете ќе го свиткаме околу него. Потоа, со другите клешти ќе ги исечеме вишокот совети.

во очекување3

Конечно, Theе ги користиме тркалезните клешти за нос повторно за да направиме два прстени на врвовите на обеткатаНа овој начин, тоа нема да ги повреди нашите уши.

во очекување4

Друга опција е оваа во која Ние користиме зелена алуминиумска жица и ги извртуваме краевите во спирали. кои се дел од украсот на обетката.

во очекување5

Со алуминиумска жица, ќе додадеме неколку монистра. Да го сториме тоа, ние Beе биде доволно да се заврши дел од обетката со алуминиумска жица и да се вметнат мониста додека ја покриваме обетката.

во очекување6

Откако ќе се покрие делот што сакаме да го украсиме, ќе го исечеме вишокот конец и ќе биде готов.

До следната самодоверба! И запомнете, ако ви се допадна, споделете, коментирајте и дадете слично.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.