Како да направите вазна со маргаритки за да им дадете на Денот на в Valentубените

Здраво на сите. Во занаетчиството На ние сме во режим на вineубените, па денес дојдов со чекор по чекор многу забавно и оригинално да се даде на овој ден: ајде да видиме како да направиме вазна со маргаритки за давање на Денот на в Valentубените.

Веќе знаете дека стаклените тегли се многу корисни и денес ќе рециклираме една за да ја претвориме во вазна, ви покажувам како да го направите тоа.

Материјали:

 • Голем удар. (Ако оваа алатка не е достапна, тоа може да се направи со цртање и сечење со ножици или секач).
 • Гомаева виолетова боја.
 • Плоча од пена од 3 мм.
 • Дрвени стапчиња за јадење.
 • Тегла со кристали
 • Украсен картон.
 • Чипка.
 • Копче.
 • Рафија.
 • Силиконски.
 • Лепак
 • Двострана лента.
 • Секач.
 • Три сантиметри бела плута.

Процес:

 • Punе удриме два круга во златната гума. Две за секоја маргарита што ќе ја направиме.
 • Repeatе повториме со пет помали кругови на таблата со пена. Може да се направи и со шест.

 • Willе ги претставиме круговите како што е наведено на сликата и со силикон ќе го залепиме златниот круг да ги обедини сите.
 • Turnе се свртиме и ќе ја погодиме другата страна на маргаритката другиот златен круг.
 • Putе ставиме малку лепак на врвот на чепкалката и ќе го воведеме во цветот, така ќе остане предмет.

 • Сега одиме со декорација на вазна. За тоа Ние ќе ги залепиме хартиите и тантелата со лепак и ќе го направиме склопот.
 • Со двострана лента ќе ја нанесеме на теглата низ централното подрачје.

 • Willе обележиме круг со големина на теглата и ќе го пресечеме со секачот.
 • Willе го воведеме во теглата и ќе ги заковаме маргаритките таму. Willе се спушти до местото каде што е украсената хартија, што ќе направи да не се гледа однадвор и маргаритките ќе бидат прикачени.

 • Можеме да направиме колку што сакаме, во мојот случај имало три.
 • Да се ​​заврши вазната ќе поминеме неколку круга во горната област со рафијата и ќе направиме јамка. Pasteе залепиме копче да му даде уште една завршница.

И ќе ја имаме нашата вазна со маргаритки, подготвени да ја подариме !!!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.