Карневалски ЕВА очила за правење со деца

Овој занает за гумени очила ЕВА е многу едноставен и идеален за карневалските носии. Децата ќе сакаат да го прават овој занает бидејќи е многу едноставен и бара малку материјали и малку време за да се направи. Таа е идеална за деца над 6 години, но за помладите потребно е да се направи со надзор на постари лица.

Сега за забавите на карневалот тие ќе можат да го изработуваат овој занает и ќе се чувствуваат задоволство во правењето свои забавни гумени очила ЕВА. Тие имаат форма на срце во овој занает, но вие можете да изберете тип на форма што ве интересира најмногу или одговара на костимот што сакате да го носите.

Материјали што ви требаат за очила за гума ЕВА

 • 1 гумен лим ЕВА
 • 1 ножици
 • 1 шише бел лепак
 • 1 парче касета лента
 • 1 стапче во боја

Како се прави занаетчиството

Овој занает е едноставен и се заснова на правење лесни очила за деца. Прво изберете ја големината на EVA според големината на очилата што сакате да ги направите. Потоа нацртајте ја формата како што гледате на сликите. Избравме форма на срце, но можете да изберете начин кој ве интересира најмногу.

Исечете ја формата на очилата и внатрешноста на очилата за да можат да се гледаат низ. Откако ќе ги скратите, важно е да размислите како сакате да ја ставите поддршката за нивно носење. Избравме бандера. Ние го залепивме на страна со бел лепак и со малку мијална лента за зајакнување.

Иако ако столбот не привлекува многу внимание, тогаш идеално е да направите неколку дупки во страните и да ставите гумена лента за да ги ставите чашите околу главата. Ова е исто така изводлива опција, И ќе изгледа исто толку добро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.