Картон минион, совршен за правење со најмалите #yomequedoencasa


Здраво на сите! Во денешниот занает Toе направиме минион со картон, совршено е да го направите со најмалите во куќата и исто така може да бидат персонализирани како поинаку им се допаѓа. Одлично е да имате забавно време попладне во карантин.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот картон минион

 • Yellowолта и сина картонска картон
 • Занаетчиски очи или црно-бел картон со кој се прават очи.
 • Црн маркер
 • Картон ролна тоалетна хартија
 • Лепак
 • Тијарес

Рацете на занает

 1. Rollе го користиме картонскиот ролна од тоалетна хартија како калап, до направете цилиндар со жолт картон. Треба да биде висина колку картон. После тоа, можеме да ја зачуваме картонската ролна за да направиме други занаети, можете да ја проверите мрежата за идеи за тоа.

 1. Ние правиме Уште еден цилиндар со сина картон или хартија што е половина од висината на жолтиот. Овој цилиндар ќе го превртиме во една половина од жолтиот. Значи, ќе ги имаме телото и главата на нашиот минион.

 1. Сега доаѓа забавниот дел: колку очи ставаме на него? Каков израз во устата? Очите ќе ги залепиме во центарот на жолтото подрачје на телото на минионот и веднаш подолу ќе го нацртаме изразот на устата. Ние можеме додадете детали на облеката (син цилиндар) нацртајте ја лентата за очила и сите детали што ми паѓаат на ум. Може да видите слики од мини за да добиете повеќе идеи.

И подготвени! Веќе имаме наш човек и можеме да направиме неколку да играме со нив подоцна и да извлечеме повеќе од занаетот.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает со најмалите во куќата и со тоа да си поминете забавно. И како и секогаш, запомнете: овие денови подобро да останете дома.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.