Киригами поздрав за Денот на вineубените со картон и ева гума

Занает Киригами

Ако ви треба оригинална и брза идеја за Денот на вineубените, а имате и картонска и пена гума, штотуку пристигнавте на добро место.

Денес ќе ве научам како да направите едноставна разгледница киригами во форма на срце да го изненадите вашиот партнер на овој Ден на в Valentубените.

Материјали за занаетчиски поздрав

Материјали

 • Црвена лента
 • Две пластични очи
 • Црвен и жолт картон
 • Тијарес
 • Молив
 • Кола
 • Црвена ева гума

Proceso

како да направите разгледница за в vубените

 1. Ние го исекуваме жолтиот картон и го преклопуваме. Од надвор, лепиме две срца, две веѓи и уста во форма на „о» мали што претходно ги исековме. Во срцата, го ставаме тој пар очи, така што како целина симулира изненадено лице.
 2. Вториот чекор е пресече две еднакви срца. За да се осигурам дека се точни, она што го направив е да исечам две картички истовремено.
 3. Овој чекор е важен. Ние исечеме внатрешна спирала со двете срца истовремено. Како помош, можете да користите пинцети, и на овој начин тие ќе бидат повеќе врзани.

киригами во облик на срце

 1. Откако ќе ја направиме спиралата, ние ќе ги обединиме центрите на срцата какви што се, без да ги раздвојуваме. На овој начин, ќе ја одржиме симетријата што ја бараме и откако ќе се составиме, тие добро ќе ни прилегаат.
 2. Во овој дел, ја ставаме лентата во средината на честитката од преклопот и ја врзуваме со лак. Потоа, одвнатре, исекуваме украси со ева гума. Подоцна, Ние го лепиме срцето само со ставање лепак однадвор. (Ако сакате, можете да направите да се совпадне со лицето што го ставивме на насловната страна, наспроти светлината е curубопитно)

оригинални честитки за вalentубените

И ова е резултатот! Можете да го искористите левиот дел за да ставите посвета, фотографија или обете. На овој начин би било комплетно.

Запомнете дека за темите на Денот на вineубените или за други работи ќе продолжиме да висиме занаети, и ако ви се допаѓаат, можете да се претплатите на нашиот канал на YouTube каде ќе најдете многу повеќе. Имајте убав ден!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.