Како да направите лакови за коса со ленти

како да направите лакови за коса со коса

Ние сакаме ја покажеме нашата коса и денес ви донесуваме многу оригинална идеја за ленти се поклонува, за најмалото од куќата или за нас самите.

Ние ќе ви покажеме чекор по чекор од како да направите лакови за коса со коса.

Лаковите со ленти се идеални за украси коса на девојки бидејќи се толку кокетни и сакаат да ја покажат својата коса, или со шноли или украсени лакови на разни начини

Ако ги направиме во неутрални бои, тие исто така ни служат, да украсете ја косата во деновите на плажата во лето.

Ние можеме да ги направиме посакуваната големина облечена мали лакови или големи цвеќиња во косата.

Која подобра идеја отколку да се направи Додатоци за коса?

Затоа, не можете да го пропуштите ова упатство за како да направите лакови за коса со коса.

Материјали за правење лакови за коса:

 • 4 ленти лента околу 16 см
 • 4 ленти лента околу 8 см
 • Копчиња и украси по избор
 • Клип за коса, ленти или ленти за на глава
 • Лепак (по можност топол силикон)
 • Ножици

материјали за правење лакови за коса од лента

Чекори за правење лакови за коса со ленти:

Чекор 1:

Почнуваме од поголеми ленти 16 см.

Ние ги ставаме во крст и ги лепиме врвовите навнатре, користејќи само капка силикон, останувајќи како во слика подолу:

лак за коса од лента чекор 1

Чекор 2:

Ние ја правиме истата постапка додека не се залепат сите совети во

лак за коса од лента чекор 2

Чекор 3:

со помали ленти од 8 см го правиме истото, сè додека не формираме мал цвет.

лак за коса од лента чекор 3

Чекор 4:

Како што гледаме на сликата подолу, го лепиме помалиот лак над најголемиот лак и украсете како што сакаме, во овој случај тоа украсуваме со копчиња.

лак за коса од лента чекор 4

Чекор 5:

Преку задниот дел на вооружена пунџа, ставаме а шнола.

Ние исто така можеме да лепиме лента или да го лепиме лакот на лентата за глава.

лак за коса од лента чекор 5

Вака е вашиот пунџа за коса!

Ние сме во следното


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Габриела dijo

  Здраво, ме интересира оваа работа да ја работам дома

 2.   Микаела Дијаз dijo

  Сакам да го сторам тоа, би го сакал, ве молам ми треба