Направи сам: Карневалска капа, специјална за најмалите во куќата

Карневалска капа

El Карневалот Тоа е време на смеа, носии, maquillaje, додатоци и двојници кои со голема иронија критикуваат што се случува во светот. Многу компараси и хириготи ќе го играат преминот до финалето овој петок на 28 на Големиот натпревар на Гран Театро Фала де Кадиз, па затоа мора да бидете подготвени.

Овие капи можат да бидат а одличен додаток за мали деца во зависност од нивната носија. Тоа е многу лесен занает што тие можат да го направат сами, па затоа ... да започнеме!

Материјали и алатки

 • Црвен картон.
 • Црвена и бела хартија за ткиво.
 • Ревност.
 • Дебело јаже или конец.
 • Ножици
 • Лепак
 • Молив и гума за бришење.

изработка

Прво, ќе направиме А. поставете околу 40 см на картонот. Во средината на ова мерење, ќе го поставиме компасот и ќе направиме полукруг.

Ова ќе го исечеме полукруг и на неговата основа ќе лепиме ленти од хартија свила од двете бои наизменично ги создавајќи ефект на длабочина. Покрај тоа, ние ќе го сториме истото на врвот.

После ќе ја затвориме карневалската капа со ревност, осигурувајќи се дека е добро порамнет и затворен на врвот.

Конечно, ќе направиме две спротивни дупки на дното, преку кој ќе поминеме густа нишка или тенка јаже за да можеме да го врземе за главата.

Карневалска капа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.