Ноќта на вештерките Франкенштајн торба за бонбони

торба за слатки за Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките Во последниве години, таа влета во нашата земја со голема сила и децата ја слават забавата во американски стил. Тие собираат бонбони од куќите и носат вреќи за ова. Во овој пост ќе ве научам како да украсувате вреќа со слатки совршен за Ноќта на вештерките користејќи чудовиште од Франкенштајн.

Материјали за правење торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Хартиена кеса
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Постојани маркери
 • Руменило или сенка за очи
 • Памук

Постапка за правење торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Исечете ги парчињата Како и на сликата, големината не е важна, ќе мора да ја прилагодите на торбата што ја одбравте.

торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Залепете ја косата на врвот на главата, како што се појавува на фотографијата.
 • Обликувајте ги завртките со двете парчиња сребрена ева гума, лепејќи ја малата над големата. Ни требаат две еднакви парчиња.

торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Лепак на движечките очи, Можете да ги залепите малку искривени, па затоа ќе има пострашен израз, иако овој Франкенштајн не сакам да биде злобен.
 • Нацртајте ги веѓите, носот и устата со трајни маркери.

торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Ако сакате, со руменило или сенка за очи и стап дајте им боја на образите на нашето чудовиште.
 • Можете исто така да ставете лузни од сите парчиња што го направија нашето зомби.

торба за слатки за Ноќта на вештерките

 • Исечете со розеви ножици ако имате парче да поставите на врвот на главата на нашиот лик.
 • Залепете го и ставете го сето ова во торбата.
 • Можете да го декорирате со други работи како пајаци, пајажина, очи ... итн.

торба за слатки за Ноќта на вештерките

И така ја завршивме торбата за да собереме многу бонбони. Се надевам дека не се плашите премногу и дека ќе поминете убаво на оваа забава.

Можете исто така да користите други карактери што ве учев на претходните работни места во зависност од тоа кој ви е омилен.

Може да видите пример кликнување ТУКА.

вештерки вештерки

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.