Ноќ на вештерките центар од тиква

Центар за тиква Добро утро, подготвени за викенд? ... Ноќта на вештерките доаѓа и може да имате забава. Или како во мојот случај, сакате да го декорирате мебелот на влезот од куќата и да ги примите децата да им дадат бонбони.

Денес ќе видиме како да направите многу едноставно парче од тиква да украсиме еден агол од масата и да му го дадеме темниот воздух што го бараме овие денови.

Материјали за правење центар од тиква:

CCMATERIALS

  • Послужавник за тиква мал избрани. Од оние што ги продаваат во супермаркетите.
  • Свилена хартија. Во мојот случај во портокалова боја. Парче ткаенина исто така може да работи.
  • Означи пенкало постојан.
  • Молив.

Процес:

CCDRAWINGS

За да го направам тоа, имав асистент: малиот од куќата, како што можете да видите, овој занает е многу едноставен и можеме да го направиме тоа со децата. Прво ти Лицата ги обележав со молив во тиквите (ставам неколку „монструозни“ цртежи во случај да ве инспирираат).

ПРОЦЕСОТ

И тогаш тој се погрижи преглед и боја, давајќи им личност на нашите тикви !!!. Вистината е дека правењето занаети со деца е уживање, затоа што многу учиш играјќи.

Центар за тиква 2

Тогаш ја свиткаме ткивната хартија и го ставаме на истиот плех што го донесоа тиквата, иако можеме да ги ставиме и во сад или во плетена корпа, според потребите на секој. Можеме само ставете ги тиквите одозгора. Ми паѓа на памет дека можеме да поставиме постери со порака за да го направиме позабавно. Како што можете да видите на сликата, ги поставив на патека од суви лисја во мебелот во салата, веднаш над венец од пајажина што го направивме пред некој ден.

Се надевам дека ви се допадна овој лесен занает, што го применивте во пракса и веќе знаете дека можете да го споделувате, како иконите на врвот и да коментирате, бидејќи сме задоволни да одговориме на вашите прашања. Се гледаме на следната сама по себе Ноќ на вештерките.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.