Гумени обележувачи во форма на морска везда ЕВА

Ако и вие и најмалите во вашата куќа сакате да уживате во читањето, тогаш оваа обемна ознака ЕВА е идеална да се направи како семејство. Доволно е да ги преклопите страниците на книгите за да знаете каде сте оставиле во читањето, овој едноставен и убав занает ќе ви помогне да знаете каде сте оставиле во читањето, а исто така ќе биде прекрасно да се издвојува од горниот дел на која било книга !

Многу е лесно да се направи, затоа нема опасност да се прави со децата, иако е подобро ако тие имаат над 5 години поради употреба на ножици и лепак, иако ако децата се постари, тоа можат да го сторат сами под вашите упатства, И тие ќе го обожаваат резултатот!

Што ви треба за обележувачот

starвезден материјал ева гума

 • 1 ножици за кастрење
 • Лепак ЕВА
 • Рамен столб
 • 1 лист самолеплива розова EVA гума или самолеплива розова EVA везда
 • 1 лист сјајна жолта или сина EVA
 • 2 подвижни очи
 • 1 црн маркер

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да го исечете жолтиот гумен лим ЕВА (или сино, само што го избравме жолтото за да го симболизира песокот на морето, иако ако повеќе сакате да ја изберете сината боја за да ја симболизирате морската вода) во форма на круг. Потоа залепете ја розовата starвезда на врвот на исечениот круг како симболизирајќи дека theвездата е на песок.

Следно залепете ги очите кон theвездата и со обележувачот направете уста за неа. На овој начин ќе биде позабавно иако ако не сакате да го направите попријатно можете да го оставите без уста и без очи. Откако ќе го завршите овој чекор, преминуваме на следниот.

Во следниот чекор, ќе мора да го ставите поло стапот залепен со гума ЕВА зад него и да почекате да се исуши пред да го користите. Ја избравме црвената боја затоа што изгледа добро со комбинацијата на бои, но можеш изберете ја саканата боја или насликајте ја по ваш вкус.

Starвездите веќе ги имате подготвени за одмор помеѓу страниците на вашите омилени книги!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.