Подлога за глувче во форма на був

подлога

Во ова туториал Јас ќе ве научам како да креирате оригинал Подлога за глувче обликуван како був. Seeе видите што е тоа навистина лесно, затоа што исто така ви ги оставам шаблоните во овој пост подготвени за трага. Фрлете го стариот душек и облечете го бувот.

Материјали

  • Ева гума
  • Силикона
  • Тијарес
  • Шаблони

матрицата за бувови

Во шаблони имате тело и клун. Останатите делови се едноставно кругови. Можете да ги направите со компас или со очила. Дури и за учениците можете да користите а машина за умирање кружни, бидејќи имаат големина многу помала.

Чекор по чекор

Печатете ги шаблоните или пронајдете ги од екранот на вашиот компјутер. Направете го тоа во една или повеќе нормални трудови и според големината што ја сакате. Телото на бувот што можете да го видите во ова упатство е со големина на А4 лист хартија.

отсечени шаблони

Следете ги шаблоните на ева гумата. За да го направите ова, наместо да користите молив користете шил, на овој начин нема да ја имате насликаната ева гума.

шаблони за обележување

Користете го во бои што најмногу ви се допаѓаат, дури и печатената гума ева изгледа одлично. Како што можете да видите, избрав цветна роза за стомакот на бувот, и тоа му дава многу живот на дизајнот.

отсечена ева гума парчиња був

Како што коментирав во делот за материјали, можете да направите кругови со компас, со чаша или со кој било кружен предмет што служи како шема. Бидете во согласност со големини. Најголем е стомакот, мора да направите два помали за белките на очите, и уште двајца уште помали кругови во црно за зениците.

Кога ќе ги исечете сите делови, можете да ги залепите со силикон. Ова може да биде топло во пиштол или ладен силикон. Ако претпочитате да користите друг лепак, го препорачувам инстант, кој исто така се лепи доста добро на гумата ева.

делови за лепило

Додадете повеќе детали. Во овој момент, секачите за матрици ќе бидат многу корисни и ќе ви ја олеснат работата многу. Исеков три срца, но имате многу опции како цвеќиња или starsвезди. Ако немате машини за умирање, секогаш можете да ги правите со мали ножици.

коразони

И ова би било резултат. Замислете ги сите комбинации на бои што можете да ги создадете за да ја направите глувчето во форма на був.

подлога за глувче за був Подлога за глувче


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.