Реквизити за новогодишна фото штанд

Додатоци за фото кабини

Новогодишните фотографии се едни од најсмешните и најзапаметените во годината. Оваа забава е една од најпосакуваните, бидејќи некако се работи за затворање на поглавје за отворање на ново. Ако сакате да прославите новогодишна забава, поставувањето на фото штанд за фотографиите ќе биде посебна точка на ноќта.

Можете лесно да го создадете со некои рециклирани материјали, а за да го надополните вашиот фотоштанд, ги имате овие забавни додатоци за новогодишната забава. Забележете и подгответе се за неколку минути целосно персонализирани залихи за забава.

Прилагодени реквизити за новогодишна фото кабина

Ова се материјалите што ќе ни бидат потребни за да ги создадете овие забавни реквизити за фотоштандот за новогодишната ноќ.

 • Картони на бои
 • Стапчиња од дрво
 • Тијарес
 • Лепило
 • Молив
 • Маркер во златна боја, сребрена или црна

чекор 1

Можете да креирате онолку слики колку што сакате, во овој случај се избраните овој сендвич со датумот на новата година впишана внатре.

чекор 2

Можете исто така да креирате смешна капа со што да ја честитам новата година на фотографиите на фотоштандот.

чекор 3

Не може да недостасува црвена уста во свечена фотосесија. Тоа е најдобриот начин да поканите кој сакате да ви подари новогодишен бакнеж.

чекор 4

На фенси забава можете да се облечете во најдобра облека, како оваа смешна машна која не потсетува на годината која штотуку започна.

чекор 5

Кога ќе ги имаме сите посакувани силуети, ги отсекуваме внимателно и создаваме украси околу рабовите со златниот маркер.

чекор 6

За да завршиме само треба да го залепиме дрвениот стап одзади. На картонот ставаме малку лепак, го ставаме стапот и притискаме. Исечете мало парче картон со иста боја, нанесете лепак и ставете го на стапчето. Хартијата треба да се допре за добро да се залепи, така што стапот ќе остане и додатокот за фото кабината е подготвен за употреба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.