Рециклирање на алуминиумски конзерви. Декупаж за почетници

Во овој пост ќе ве научам како рециклирајте алуминиумски лименки и претворете ги во овој трендовски излитена шик стил. Можете да ги користите за молив, организација за шминкање итн. Овој занает е многу економичен и можете да направите многу различни модели за да го прилагодите на вашата декорација.

Материјали за правење декупажа на калај

 • Алуминиумска конзерва
 • Салфетка за decoupage
 • Лепак за декупаж
 • Четка
 • Тијарес
 • Буквар или гесо
 • Сунѓер четка
 • Јаже
 • Лепливи монистра
 • Удар на пеперутка
 • Картон

Постапка за правење декупажа на калај

 • За овој занает ви треба алуминиумска конзерва, моето е овошје.
 • Извадете ја хартијата од конзервата и сите остатоци од лепак.
 • Со сунѓер и гесо насликајте ја конзервата, дајте му два слоја и оставете го да се исуши.

 • Изберете салфетка што најмногу ви се допаѓа за овој дизајн.
 • Со четка натопена во вода, исечете го парчето салфетка што ќе го поставите.
 • Соблечете ги белите наметки кои не работат во мојот случај тие се 2, но може да биде 1.

 • Нанесете малку лепак за декупација на конзервата и салфетката одозгора.
 • Многу внимателно оди шири ја салфетката од центарот надвор.
 • Откако ќе завршите, ставете малку повеќе лепак за да се заштити над горниот дел од салфетката.
 • Направете го истото за целата конзерва со другите парчиња салфетка.

 • Сега продолжувам да ја украсувам конзервата со некои лепливи мониста кои ја имитираат утринската роса.
 • Goingе лепам неколку низ целата конзерва.

 • На дното ќе ставам парче од бело јаже да му даде рустикален допир.
 • Со ударна дупка ќе создадам две картонски пеперутки: розова и црвена.
 • Е ги залепам во конзервата за да имитирам како да се качени на цвеќето.
 • И така, ќе имате супер лесен и ефтин украсен плех за украсување на вашата куќа, можете да направите многу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.