Направи сам: персонализирана кутија за накит со фереро кутија за Денот на в Valentубените

Кутија за накит со фереро кутија за Денот на вineубените

на кутии со фереро рокер чоколадиКога ќе бидат готови, може да се користат за многу намени, бидејќи станува збор за многу компактна кутија со оптимални мерења за да се направи било каков вид занаетчиство. Затоа, денес се одлучивме за персонализирана кутија за накит.

Накит се многу корисни кај жените да чувај го накитот, па затоа би била добра ставка за подароци во Сан Валентин. Значи, ако сакате вашиот партнер да ги осветли очите со оригинален подарок направен од свои раце, одлучете се за оваа скапоцена кутија за накит.

Материјали и алатки

 • Фереро кутија за рокери.
 • Yellowолто и црно фолија или залиха на картички.
 • Црна акрилна боја.
 • Црн траен маркер.
 • Молив и гума за бришење.
 • Ножици
 • Лепак за лепак.
 • Ревност.
 • Картон.
 • Памук.
 • Авл или алатка за правење дупки.
 • Чувствував.
 • Шуплива мала дрвена топка.
 • Стринг.

изработка

Како прво, ќе мораме насликајте ја нашата фереро кутија во црно, од сите страни. Бидејќи е тврда пластична кутија, ќе биде потребно да му се дадат 3 слоја за да биде целосно црна.

Потоа ќе сечеме два правоаголници со фолија во боја, користев жолта боја. Овие треба да бидат мерење на најдолгите страни на кутијата. Ние го надминуваме така што добро се вклопува и правиме апстрактен цртеж со молив. Drawingе го разгледаме овој цртеж со постојан маркер и ќе ги исечеме деловите што се наоѓаат однадвор, така што ќе направи ефект на длабочина. Конечно, ќе ги залепиме на двете најдолги страни.

Кутија за накит со фереро кутија за Денот на вineубените

Потоа, ќе исечеме 2 парчиња картон, за да ги воведеме во кутијата, така што има две одделиПокрај тоа, ние ќе спроведеме уште еден што ќе исече еден од нив. Овие ќе ги покриеме со црн картон или црно фолио, лепејќи ги со лента и ќе ги поставиме на делот каде што е лентата за да не се гледа.

Следно, ние исечеме парче жолта хартија за да обојте ја внатрешноста на нашата кутија за накит, и ќе поставиме мали ролни памучна вата помеѓу двата оддели, за да можеме да ги поставиме нивните прстени.

Конечно, ќе земеме малку јаже и ќе воведеме мали плоштади со филц, покрај шупливата топка. Ова ќе биде украсно влечење, што ќе се приклучиме на кутијата со правење дупка во горниот дел; тогаш ќе се врзуваме од другата страна на кутијата.

Повеќе информации - Картонска кутија за накит со разнобојни мотиви, за чување на првите накит


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.