Направи сам: картички за изненадување за кесички чај

Карта за изненадување за кесички чај

Понекогаш појадоците и утрата се прилично тажни затоа потребни се неколку зборови на охрабрување и loveубов да го започнете денот со радост и енергија. Но, ова не е многу тешко, со овој занает што го презентираме денес ќе одбележите точка во корист на вашиот партнер или кој било сакан член на семејството.

Овој вид занаети може да се направи за секоја посебна пригода, како што се Денот на вineубените, родендени, годишнини или секое утро што ќе ги најдеме нашите најмили со лош дух, затоа, направете им го денот и насмејте ги.

Материјали

 

 • Cardstock или густи обоени фолија.
 • Ножици
 • Молив.
 • Хартија.
 • Правило
 • Лепак
 • Игла.

Proceso

Прво на сите ќе го отстраниме малиот картон што доаѓа во Кесички за чај. Токму на тој крај од јажето ќе ја имаме нашата картичка за изненадување.

На парче картон ќе нацртаме мал правоаголник со големината што ја сакате, но се препорачува да биде повеќе или помалку со иста големина како картонот што го отстранивме за да не тежи премногу. На овој правоаголник, ќе ги издолжиме неговите линии за да ги направиме трепките на цртање картички.

Откако ќе се нацрта, ќе сечеме Со помош на ножици, добро граничете се со краевите за да ги направите поубави. Потоа, ќе ги преклопиме јазичињата за да ја формираме самата картичка и ќе ја залепиме најдолгата страна над пократките.

Конечно, со игла ќе направиме а мала дупка во горниот таб и низ него ќе го воведеме јажето од истата кесичка чај. Останува само да ја воведеме нашата порака во оваа картичка за изненадување и тоа е тоа! да добиеме утрински насмевки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.