Самостојно упатство: ecердан од кристални зрнца

кристално ѓердан

Дали сакаш maxi ѓердани но нели се осмелуваш само со нив? Дали се можеби премногу наметливи? Дали сте се заубиле во некој од вас, но тогаш не се гледате многу со него?

Тоа се главно проблемите со коишто имав макси ѓердани стаклени мониста, тие беа премногу големи и наметливи, па затоа, следете ги стилската идеја за ѓердан од макси биб, Јас направив свој дизајн и исто така ја намалив големината што го прави посуптилен. Што мислиш?

Материјали

 1. Кристални монистра со октогонална или кружна форма со дијаметар од 6 см.
 2. Сребрени мијуки мониста. 
 3. Ланец и прстени. 
 4. Чувствував. 
 5. Лента за глава. 
 6. Нишка и игла. 
 7. Ножици 

Proceso

монтажа на јака држач за јака2 (копија) Првото нешто што ќе сториме е означете ја на филц приближната форма што ќе ја има нашиот ѓердан. Потоа Byе ги зашиеме едно по едно сите парчиња подредени според дизајнот што сакаме да ги создадеме. Откако ќе го имаме централното парче ќе го исечеме филтот и ќе закачиме друга основа за филц под парчето што ќе го залепиме за да не се гледаат конците.

Потоа ќе воведеме два метални стапчиња, по еден на крај и со клештите ќе го создадеме прстенот низ кој ќе го поминеме ланецот. Конечно како затворање ќе ставиме неколку ленти од црн сатен.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.