Автомобили со ролни хартија, одлични за забава на малото

Автомобили со ролни хартија

На автомобили тие се многу сакани од помладите деца. Затоа денес решив да ви го покажам овој кул занает за да можете да го споделите со него, па ќе играте заедно со нив.

Овој занает е начин да се искористи ролни тоалетна хартија. На овој начин охрабруваме рециклирање дома и, како и со некои ролни, можеме да направиме забавна играчка.

Материјали

 • Ролни тоалетна хартија.
 • Слики.
 • Четка
 • Тенки картони.
 • Ножици
 • Лепак
 • Врзи за пеперутки.

Proceso

За да го направиме овој занает со ролни хартија, прво ќе мора да знаеме колку сакаме да сториме, бидејќи ќе треба да ги зачуваме. Прво, ќе ги обоиме сите ролни на бои од различни впечатливи бои, така што тие ќе бидат позабавни. Letе оставиме добро да се исушат.

Автомобили со ролни хартија

Додека ролните се сушат, на парче тенок картон, ќе исечеме мали обеми на слични редеа на автомобилот. Овие ќе ги насликаме во црно-бело, типично за автомобилот. Исто така, ќе го вметнеме во 4-те агли на ролните преку врзивите.

Автомобили со ролни хартија

Конечно, ќе исечеме правоаголник од горниот дел на ролната за да го направиме asiento. Исто така, за да му дадеме поголем кредибилитет, ќе направиме мал флаер и ќе го залепиме пред седиштето.

Повеќе информации - Прекрасен држач за портрети рачно изработен

Извор - Мал бизнис


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.