Детски автомобил направен со пластични шишиња

Автомобили со пластични шишиња

На сите деца тие ги сакаат сите играчки имаат тркала. Овие играчки, како автомобилите на пример, кои се вклучени во движењето преку притисок или фрлање предизвикано од нив самите, се многу забавни за нив.

Затоа, денес ви претставуваме неколку curубопитни и смешни автомобили направени со пластични шишиња. Понекогаш е неверојатно што може да стори човечко суштество само со пластично шише.

Материјали

 • Пластични шишиња.
 • Пластични капачиња од шишиња.
 • Ножици
 • Стапчиња за ражничи.
 • Лепак

Proceso

 1. Исечете ги краевите на ражените.
 2. Лепак приклучок на едниот крај од стапот за ражени.
 3. Креирај две дупки во пластичното шише, веднаш до една од нејзините страни.
 4. Поминете го стапот распрснете ги дупките и залепете друг приклучок од другата страна.
 5. Повторете со друг стап за ражени. Ова ќе бидат 4-те тркала.
 6. Украсете го шишето како противпожарна машина, брза помош итн.

Повеќе информации - Украсени повеќенаменски тегли

Извор - Занаетчиски портал


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   САНДРА ПАТРИЦИЈА ТРИАНА ТЕЛЕЗ dijo

  МНОГУ УБАВ ВЕ СРЕGRАМ