Албум со картички за scrapbook за да ги поставите вашите омилени

Резервирање Многу е модерно, но понекогаш мислиме дека е нешто супер тешко да се направи и нема да можеме. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. супер лесен албум со картички и каде што можете да ги поставите вашите омилени фотографии или да ги користите како подарок на некој посебен.

Материјали за изработка на албум-картичка за албуми

 • Картони
 • Украсени трудови
 • Удар и удар на цвеќе
 • Удар за заокружување на аглите
 • Ножици или ножици
 • Лепак

Постапка за изработка на албум-картичка за албуми

 • За да започнеме, мора да скратиме 3 правоаголници со следниве мерења користејќи бела карта или боја што најмногу ви се допаѓа.
 • Во малите правоаголници треба да направите а Преклопување од 1 см на границата.
 • Исто така, ќе го преклопиме големиот правоаголник на половина.
 • Ставивме лепак на јазичињата на двете мали парчиња и ќе ги залепиме на страните на големото.
 • Можете да го преминете спојот со папка.

 • Откако ќе ги залепиме двете парчиња, мора да имате вакво нешто.
 • Следниот чекор е да изберете хартии што ќе ја красат албумот-картичката и да ги исечете како што се појавуваат на сликата.
 • Со удар во дупка можете заокружете ги аглите или дајте му каква било форма што ви се допаѓа.

 • Залепете ги украсените хартии од сите страни на албумот и добро центрирајте ги за да бидат исправени.
 • Отсечени 2 картонски ленти или хартија од мерењата што се појавуваат на сликата.

 • Залепете ја големата лента украсена хартија на едната страна.
 • Користете удар со работ, направете го вашиот дизајн на другото парче картичка.
 • Залепете го на другиот.
 • Направете неколку цвеќиња со пробив за дупки и залепете ги во дупките на синиот картон.

 • Со цртеж на портокалов маркер цветни центри и тоа е тоа
 • Ја завршивте картичката-албум.
 • Имате само поставете ги вашите омилени фотографии и ги чуваш тие убави спомени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.