Патнички албум за одржување фотографии од одмор

На Велигденски празници и сигурно ќе одите некаде или тивок град да уживате во деновите на одмор. Во овој пост ќе ве научам како да направите А. мал албум за складирање на сите фотографии од вашите најсмешни моменти на овие забави.

Материјали за изработка на албум за празници

 • Картон картон и чаршави во боја
 • Перфоратор за правење кромили или шминкања
 • Срцев удар
 • Фото-камерата умира
 • Мапа на хартија
 • Лепак
 • Тијарес
 • Стриже или владетел и секач

Постапка за изработка на празничниот албум

 • За да започнете ви треба А. бела фолија чипка. Е го користам ударот за дупки, но ако немате, можете да го купите готов, има многу ефтини во која било продавница или чаршија.
 • Изберете го картон што најмногу ви се допаѓа во големина А4.

 • Направете неколку марки на 14,5 и 15 см да може да остави мала слабина.
 • Залепете ја тантелата на горниот дел од корицата на албумот
 • Направете го истото со обоени чаршафи што ќе бидат внатрешни листови на албумот.
 • Не заборавајте дека треба да направите набори на 14,5 и 15 см.

 • Ставете лепак во центарот и одлепете ги сите листови одозгора за да го направите врзувањето.
 • Кога ќе завршите, ќе забележите дека некои рабови на листовите се држат надвор.
 • Земете комунален нож и владетел и исечете го остатокот.
 • Сега ќе го направам тоа украс на корицата со матрица во форма на камера.
 • Behindе ставам парче црвен картон зад него за да изгледа срцето поубаво.

 • После тоа, ќе залепам лента хартија со дизајн на картата на неа и ќе го исечам остатокот од страните.

 • Следно, ќе ја залепам камерата во центарот на тантелата и ќе додадам срце што ја имитира хартијата од авионски коверти.
 • Со постојан маркер ќе ставам зборот „патување“ и друго срце на картата.

 • Подготвени, веќе го имате вашиот албум за да ги поставите најдобрите фотографии од овој одмор.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.