Клип со изненадувачко јајце # quédatencasa

Занаетот што ви го донесуваме денес е занает што го сакаат децата затоа што покрај тоа што е забавен, лесно се прави и како тоа да не е доволно, тогаш децата можат да играат со овој занает, имате стегач? Овој занает го прават и деца, а како што ќе видите резултатите се одлични.

Потребни ви се малку материјали за да го направите, а се прави и брзо, така што е совршен за деца. Тоа е направено брзо и веднаш ќе можете да играте со овој многу кул занает.

Потребни материјали за занаетчиството

  • 1 дрвена алишта
  • 1 парче сјајна ева пена или сјаен обоен картон
  • 1 мало парче гума Ева
  • Бел лепак

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, само треба да земете парче гума Ева со сјај или парче обоен картон со сјај и да нацртате јајце што одговара на големината на пинцетите. Откако ќе го нацртате, повлечете цик-цак линија што ќе биде делот каде јајцето ќе се раздели и ќе се отвори. Кога го имате, пресечете го сето тоа.

Откако ќе се исече, земете го малото парче гума Ева и нацртајте мало суштество, тоа може да биде пилешко, чудовиште или дух како што направивме. Кога ќе го имаш, Carefullyе мора внимателно да го залепите на задниот дел од крајот на стегачот, како што можете да видите на сликата.

Кога го имате, залепете ги деловите од јајцето како што гледате на сликата. Штом белиот лепак се исуши, можете да го притиснете стегачот и кога ќе се отвори, ќе го видите прекрасниот ефект што го создава: се отвора затвореното јајце (кое добро ќе го поставите кога ќе го залепите) и ќе видите како малото се наоѓа јајцето создава впечаток дека се наоѓа во него. Тоа е навистина кул занает!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.