Ева гумен ангел за украсување на вашата новогодишна елка

украс за ангел Божиќна гума

Божиќни ангели Тие се едни од најубавите украси на овие датуми. Во овој пост ќе ве научам како да направите детска, совршена за украсување на вашата новогодишна елка или кој било агол од куќата.

Материјали за изработка на Божиќниот ангел

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Секач за колачиња за срце
 • Чистачи на златни цевки
 • Чипка лента или слично
 • Постојани маркери
 • Молив
 • Подвижни очи
 • Сенка за очи и памук
 • Бела акрилна боја и шил

Процес на изработка на Божиќниот ангел

 • Да почнеме со клипирање на a круг од гума ева во боја на кожата со дијаметар од околу 6 см и два мали круга, со помош на ударна дупка, да се формираат уши
 • Ние ќе ги залепиме на страните.
 • Сега, ќе ги формирам ударите на ангелот спирала. Ако немате, можете да ја направите косата како што ви се допаѓа најмногу.
 • Ние ќе користиме подвижни очи за нашиот мал ангел, за да можат да се движат кога го ставаат во нашите занаети.

украс за ангел Божиќна гума

 • Со фин постојан црн маркер ќе ги направам деталите за трепки и нос. Подоцна, со црвено, ќе направам насмевка.
 • Со сенка за очи или руменило и памучна крпа ќе го обојам образите.

украс за ангел Божиќна гума

 • Ние ќе формираме телото на нашиот ангел, лепејќи ги рацете на ракавите. Користев удар со дупки, но можеш да ги олесниш.
 • Крилјата Тие ќе бидат во форма на лист за да не не комплицираат многу и фустанот ќе биде едноставен како оној што го гледате на сликата. Лепете го на врвот на крилјата за да не се движат.

украс за ангел Божиќна гума

 • Штом се стори ова, залепете ја главата на нашиот ангел на врвот на телото.
 • Со машина за колачиња во форма на срце Toе направам црвена од ева гума.
 • Stickе го залепам во центарот на телото и парчињата на рацете ќе одат на врвот.

украс за ангел Божиќна гума

 • Со лента од тантела или слично, ќе направам А. Слегувам до фустанот за да биде поелегантно. Toе го залепам од позади за да спречам лепилото да се покаже и нашата работа да не се извалка.

украс за ангел Божиќна гума

 • На ред е да се формира ангелскиот ореол. За ова ќе користам чистач на цевки во златна боја. Треба само да формирате круг и да го залепите зад главата.

украс за ангел Божиќна гума

Последните допири до нашиот мал ангел.

 • Имаме само деталите. Toе започнам со крилја, користејќи молив и ќе направам неколку линии со пердуви.
 • Потоа, со бела боја и шило ќе направам малку мали светлосни точки на образите.

украс за ангел Божиќна гума

И така нашиот ангел е готов. Ако сакате да го обесувате, само треба да го сторите тоа ставете низа или конец на неа.

И, ако сакате да научите уште еден одличен украс за вашата елка, ви го оставам овој пингвин што ќе го обожаваат малите. КЛИКНИ ТУКА.

гумен пингвин ева донлумузичен Божиќ

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следниот занает. Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.