Балон со диносаурус # yomequedoencasa

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова смешен балон со диносаурус да поминат извесно време во забава на возрасни и деца. Seeе видите дека е многу лесно да се направи и откако ќе ја направите првата, можете да направите различни верзии без проблем.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот балон со диносаурус

 • Балон, не е важно каква боја е.
 • Акции на картички, по можност во боја што работи добро со балонот.
 • Тијарес
 • Молив
 • Цело
 • Стринг или конец да го обесиме балонот ако сакаме.

Рацете на занает

 1. Прво на сите ние ќе нацртајте ги деловите на диносаурусот што ќе одат на картон. Подобро е да се направи ова прво бидејќи тие ќе обележат колку големи мора да го надуваме балонот за да го направиме телото на нашиот диносаурус и да не биде непропорционално.
 2. Откако ќе се нацрта, ги исекуваме главата, нозете, опашката и нозете. Во овој случај на тираносаурус, но можете да барате слики од диносаурусот што најмногу ви се допаѓа и да ги нацртате екстремитетите на картонот. Или можете да направите неколку модели по ваш вкус, тие се многу лесни!

 1. Откако ќе се исечат сите парчиња Ние го надуваме балонот и го врзуваме кога ќе дојдеме до големина што ја сакаме.

 1. Ајде сега одете лепејќи ги парчињата на балонот со парче лента од едната страна, ако парчето се движи многу, можете да ставите топлина од двете страни. Ставете ги нозете малку повисоки од другите за да изгледаат подобро.

 1. Да се ​​стави крај лепиме низа со ревност, конец, риболов линија ... на задниот дел од нашиот диносаурус за да можеме да го обесиме каде сакаме. Можете да ги ставите на прозорците за да ги видат соседите.

И подготвени! Ние веќе знаеме како да направиме сопствен парк Јура дома.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает и сетете се дека деновиве останете дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.