Батерија на идеи за повторна употреба на мали остатоци од ева гума

батерија на идеи Здраво на сите. да се започне нов месец што е подобар од нов туторијал. Но, овој пат повеќе личи на објава.

Објава со батерија на идеи за да можете да ги користите оние мали остатоци од гома ева дека секогаш имаме од работата што ја работиме со овој материјал.

Кога работиме со ева гума, неизбежно кога ја сечеме имаме остатоци и денес ви донесувам една батерија на идеи да можат да ги користат.

Во мојот случај го користев ева гумени лимови од различни бои да направам проект во кој ќе исечам фигури од ева гума, така што остатоците што ми беа оставени понекогаш беа доста големи и погрешив што ги фрлив, затоа решив да испитам како да ги користам и оттаму произлегува оваа идеја бактерија што денес ти носам.

За да започнете со оваа батерија идеи, ќе ви ја кажам мојата прва идеја. Она што го направив беше фаќање калапи за пециво и продолжете да цртате помали фигури на секое место што можев и потоа ги исеков.

Како што можете да видите, постојат различни фигури, како што се цвеќиња, starsвезди, итн. Можеме да направиме и геометриски фигури.

Кога веќе немав простор за таа големина на фигури, зедов помали калапи и постојано цртаа и сечеа искористувајќи го секој простор што можеше.

И, конечно, да додадете идеи во батеријата на идеи со она што го направив беше едноставно да ги исечам помалите остатоци на ситни парчиња и чувајте ги во торба со мијалник.

батерија на идеи

Со овие три идеи мојата батерија на идеи за максимално искористете ја ева гумата Јас целосно ги исеков плочите што првично ги користам за некој проект и ги користев остатоците во други работи.

Подолу наведов неколку идеи за користење на овие мали фигури што ги исеков искористувајќи ги остатоците од ева гума.

Батерија на идеи за максимално искористување на ева гумата

 • Со најголемите фигури можеме да направиме безброј работи, од иглички, украси или апликации за облека или додатоци.
 • Друга добра идеја е да се направат платна со украси користејќи ги ева гумените фигури што ги исековме.
 • Остатоците може да ги користиме и со сечење ленти и создавање шарени алки и нараквици за девојчиња.
 • Со најмали фигури можеме да направиме марки за цртање и печат, користејќи тапи или дрво за возврат.
 • Многу забавна идеја за девојчињата е да направат накит со овие мали исечоци од гума ева, со поголемите можеме да направиме приврзоци, дијадеми и нараквици, а помалите за прстени и обетки.
 • Едно прашање што се поставува е што да правиме со уште помалите остатоци, оние што немаат форма. Па, можеме да ги искористиме овие остатоци за да направиме мали детали во други дела, како што се усти, очи или нос кај животни.
 • Можеме да направиме украси и со овие ситни остатоци, да се обидеме да земеме стаклена тегла, да ја украсиме однадвор и да ги ставиме овие остатоци од разни бои ева гума, тоа е навистина многу оригинално и можеме да дадеме посебен шмек на аголот .

И досега мојата батерија на идеи да искористам максимум од нашите ева гумени плочи.

Се надевам дека ќе ви помогне и дека ќе можете да го искористите вашиот материјал на добар начин.

Остави ми ги твоите коментари!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија dijo

  многу добри идеи, можете ли да ми помогнете да ги користам остатоците од ева гума што ги имам? Јас користам гуми од 16 -18 см. И бидејќи сум густ, не знам што можам да направам со остатоците, се надевам дека ќе ми помогнат со некои идеи. поздрав