Бебешки чевли за бебешки туш

бебе-туш-чевел

Секој пат кога тие се повеќе модерни Бебе туш

За овој важен датум за А. идна мајка, Потребно е да им се заблагодариме на гостите со прекрасен сувенир, како оној што ви го донесов денес: чевли за бебиња за бебешки туш.

Како форма на благодарност до сите што се појавуваат и не поддржуваат во ова толку важен момент во животот Што е да се биде мајка? Нема ништо поубаво од тоа да се нуди на секој гостин убаво сеќавање на овој датум.

Денес ќе ви покажам како да направите А. оригинален подарок.

Бебешки чевли за бебешка туш, со вклучени калапи.

Материјали за правење чевли за бебиња:

 • Акција со картички или хартија со белегзии од бележница.
 • Ленти во боја
 • Мала лента од чипка или раковина
 • Калапи (ќе го најдете подолу, подготвени за печатење)
 • Правило
 • Тијарес
 • Силиконски лепак
 • копчиња
 • Тул

бебе-туш-чевли-материјали

Калапи за производство на чевли за бебиња:

мал чевел-1

мал чевел-2

Само за да ги испечатите калапите зачувајте ги на вашиот компјутер и испечатете ги во големината што ја сакаат.

Чекори за правење чевли за бебиња:

Чекор 1:

Првото нешто што ќе сториме е поминете ги калапите на картон или хартија за белешки што ги избравме.

чевли-чевли-1-бебе-туш

Чекор 2:

Прво започнуваме да го лепиме предниот дел, спојување на двата заоблени делови.

чевли-чевли-2-бебе-туш

Чекор 3:

Како што гледаме на сликата подолу, Ние ги лепиме 2-те делови со силикон.

чевли-чевли-3-бебе-туш

Чекор 4:

Кога чевелот е веќе составен, ќе забележите дека вам ќе ви одговара лента на картон.

Тоа го фрла го преминавме малиот чевел на бебе и ние прободуваме и лепиме.

чевли-чевли-4-бебе-туш

Чекор 5:

За украсување на чевли за бебиња, ќе залепиме копче и тоа украсете со лента од чипка или раковина.

чевли-чевли-5-бебе-туш

Чекор 6:

Да заврши, ние ќе поставиме тул во внатрешноста на чевелот.

Тие исто така можат да го полнат со бадеми или некој вид слатки, бидејќи се мали.

Ние можеме поставете картичка со посветеност и благодарност за поддршката во тој момент толку важна за вас.

чевли-чевли-6-бебе-туш

 

Се надевам дека уживаш.

Се среќаваме во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)