Како да направите држач за свеќи за пингвин за Божиќ

држач за свеќи пингвин

Се наоѓа во близина на Божиќ и ние мора да започнеме со создавање на декор Од оваа епоха. Во ова упатство ви покажувам како да направите А. држач за свеќи со пингвин многу смешно и оригинално.

Материјали

 • Дрвена или картонска табла
 • Чајна свеќа
 • Полимерна глина
 • Чепкалка за заби
 • Нож
 • Шило
 • Попрскајте со вода

Чекор по чекор

Да го сториме држач за свеќи со пингвин мора да започнете со создавање на база за подоцна да се моделира фигура и ставете го во него.

Во следното видео-упатство Јас ти го покажувам чекор по чекор за да можете да научите да создавате пингвин и структурата на држачот за свеќи.

Со туторијал во видео Многу е полесно да се разбере, но за да не заборавиме на кој било чекор кога го правиме тоа, ајде да ги разгледаме чекорите што треба да се следат и така можете да го создадете вашиот држач за свеќи со пингвин без компликации.

Основа на држачот на свеќи

 1. Покријте ја таблата или картонот со бела глина, нанесувајќи малку вода на неа за да може подобро да се лепи.
 2. Залепете го алуминиумскиот дел од свеќата од едната страна и извадете ја свеќата од неа.
 3. Покријте го и работ на свеќата.

Пингвин

 1. Создадете јајце со црно парче.
 2. Создадете топче со друго црно парче и залепете го на претходното.
 3. Направете меур од бела глина и израмнете го. Залепете го на телото на пингвинот.
 4. Направете уште една капка, означете линија на дебелиот дел и израмнете ја, ќе има срце. Залепете го на лицето.
 5. Со шило, направете две дупки каде што ќе ги ставите очите.
 6. Вметнете две црни топчиња и две помали бели во дупките за очи.
 7. Создадете капка жолто и залепете ја како клун на лицето.
 8. Создадете уште две капки за стапалата, обележете ги со две линии со ножот и залепете ги под пингвинот.
 9. Уште две капки, овој пат скршени, за рацете.
 10. Направете шамија во друга боја. Завртете ја глината за да создадете линија и израмнете ги.
 11. Кликнете на бел слез направен со бела глина на чепкалката. и залепете ја чепкалката помеѓу рацете.
 12. Залепете го пингвинот на основата.

пингвин свеќарник


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.