Божиќна starвезда со ролна од хартија

Картонска starвезда со ролна од хартија

Theвездите на Божиќ е елемент што не може да се пропушти при поставување на елката или сцената на раѓањето. Покрај тоа, тој е декоративен елемент од најоригиналните и најтрадиционалните во овие датуми во кои се наоѓаме, па затоа денес го правиме рециклирани материјали.

Со само една ролна хартија можеме да направиме прекрасна картонска starвезда што е многу оригинална и привлекува. Покрај тоа, можеме да го украсиме според нашите различни божиќни украси да ти дадам повеќе персонализиран допир до дрвото или до Витлеем.

Материјали

 • Ролна тоалетна хартија.
 • Ножици
 • Сликарство.
 • Четка
 • Бел лепак.
 • Нишка или јаже.

Proceso

Прво на сите ќе ја исечеме ролната за тоалетна хартија во различни делови или делови и тоа ќе бидат различните точки на нашата везда.

После ќе ги пресечеме парчињата едни со други и ќе ги залепиме со малку бел лепак, вршејќи мал притисок, така што ќе се залепи добро.

Letе оставиме да се исуши и ќе сликаме со око-привлечни бои и нека се исуши повторно. Покрај тоа, ќе направиме серија украсни детали со бела боја за да и дадеме на theвездата поголема благодат.

Конечно, ќе навојме мало парче конец или јаже во една од точките на вездата со цел да се обеси од дрвото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.