Божиќна starвезда со дрвени стапови и средства за чистење цевки

божиќни starвезди дрвени стапчиња

Божиќната везда Тој го рефлектира духот на овие датуми и е едно од најизработените и најизведени занаети од занаетчиски творци. Во овој пост ќе ви покажам како да ја направите оваа starвезда со дрвени стапови и средства за чистење цевки, совршена за украсување на вашата куќа или новогодишна елка.

Материјали за правење Божиќна starвезда

 • Дрвени стапови
 • Метални средства за чистење на цевки
 • Шарена и сјајна ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени машини за дупчење
 • Мали нешта за украсување како копчиња, starsвезди, снегулки ...

Процес на правење Божиќни starвезди

 • За да започнеме треба три дрвени стапчиња.
 • Тогаш направи x со две од стапчињата. Подоцна, сместен во центдругиот да ја формира структурата на нашата starвезда.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

 • Земете чистач за цевки и пресечете го на половина со ножиците. На краевите, заокружете го и направете како а вид спирала.
 • Залепете го како што покажува фотографијата, на горниот и долниот дел. Треба да се биде десно и еден лево.
 • Исечете друг чистач на цевки на половина и ставете го внатре дијагоналатае оставен на слобода. Needе ни требаат уште две парчиња.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

 • Откако ќе се постават средства за чистење на цевките, ние ќе го користиме дупчење на дупката цвет да се направат две парчиња тоа ќе оди во центарот на нашата везда.
 • Вметнете го внимателно за да го зајакнете спојот на средства за чистење на цевките и да спречите нивно движење.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

 • Сега ќе направиме две starsвезди со гумен удар ева и ги направив во пурпурна светкава гума ева за да одговара на бојата на стапчињата.
 • Theвездата ќе биде заглавена во центарот на цветот. Направете го истото за обете страни.
 • За да ги завршите деталите за theвездата, малку заокружете ги чистачите на цевките тоа било исправено, односно 4-те од дијагоналите.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

 • Да го дадам последниот допир на нашата работа, јас ќе одам некои светли цвеќиња Имав дома, но ако немате, можете да користите помали starsвезди, снегулки, копчиња или која било друга ситница за украсување што ќе ги најдете меѓу вашите материјали.
 • Toе поставам цвет на секое теме на starвездата, така што ќе ми требаат шест парчиња.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

 • И штом овој чекор е завршен, ќе ја имаме нашата starвезда подготвена. Ако сакаме да го обесиме, ќе мораме закачете низа или конец. Едноставно, добивме неколку совршени украси за нашата куќа или новогодишна елка. И можеме да ги направиме во илјада различни бои.

божиќни starвезди дрвени стапчиња

И ако сакате да научите друг украс за вашето дрво,, ви ја предлагам оваа ракавица или ракавица што ќе изгледа многу убаво во вашиот дом. КЛИКНИ ТУКА.

Божиќен украс на ракавици

Се гледаме во следниот проект. Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.