КАКО ДА СЕ НАПРАВИ БРЗО И ЛЕСНО ЦВЕТОВО ЦВЕТО

За пролет а Круна на цвеќе на wallsидовите и вратите. Со ова туториал можете да направите еден од улога големината и боите што ги сакате, но брзо и лесно. Исто така е одлично да се прави со деца.

Материјали

Да го сториме тоа Круна на цвеќе ќе ви треба многу малку материјали:

 • Хартии во боја
 • Тијарес
 • Спојувач
 • Wireица
 • Силиконски пиштол

Чекор по чекор

Е видите дека тоа е занаетчиство многу едноставно, но многу декоративни y среќен за пролет и лето. На colores тие потсетуваат малку на круни y венци на Хаваи иако тие не се цвеќиња од овој стил. И покрај тоа, можете да го направите со боите што најмногу ви се допаѓаат. Погледнете го следново видео-упатство каде го објаснувам чекор по чекор за да можете да го креирате себе си.

Дали сте виделе колку е едноставно? Сепак ќе се сеќаваме на чекори да следите за да не заборавите ниту еден од нив и да можете да го направите тоа Круна на цвеќе нема проблем.

 1. Соберете 5 парчиња хартија.
 2. Исечете ги во круг.
 3. Захефтајте ги заедно со две спојници во форма на крст.
 4. Направете парчиња надвор од центарот сè до работ.
 5. Одделете го секој слој со набори го во центарот на цветот.
 6. Со жица креирајте круг.
 7. Залепете ги цвеќињата околу целата жица со помош на силиконски спреј.

И на овој начин така лесно ќе си ја завршиш цветната круна.

Овој тип круни изгледаат добро и на едните и на другите врати како и во ѕидови. дава многу весел декоративен допир на кој било простор.

Ако ви се случува да го направите тоа со niños, користете ножици за деца и помогнете им да бидат главни, бидејќи овој чекор може да биде малку комплициран. Ако не сакате да користите топол силикон исто така можете да го направите со ладен силикон y Бел лепак, но бидејќи овие лепила не се моментални, треба да ја оставите цветната круна добро поткрепена на површина, така што цветовите не паѓаат додека е свежо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.