3д буква

ЛИРИ

Денес ние ќе направиме 3Д буква на многу лесен начинNeedе ни треба само плута писмо од оние што се продаваат по чаршии, остатокот го имаме дома.

Со него можеме да ја украсиме детската соба, Тоа е личен и уникатен предмет што ќе го сакаат малите во куќата, можеме да го направиме и како подарок, што сигурно ќе биде успех.

Материјали:

 • 3д буква од плута. 
 • Картон.
 • Украсена хартија.
 • Ножици
 • Секач.
 • Мастило
 •  Лепак за лепак.
 • Лима

Процес:

1

 • Ние го исекуваме нашиот картон во ленти. За да ги пресметаме мерењата: ќе ја измериме длабочината на буквата од плута и ќе му дадеме уште еден сантиметар, тоа ќе биде ширината и должината: може да биде мерењето што го сакаме. (Во мојот случај јас исеков картичка А4).
 • Ставивме двострана лента на картонот и почнуваме да ја покриваме страната на писмото.

2

 • Кога ќе останеме без лента, едноставно мораме нанесете друга со монтирање малку на претходната, така што плута не е видлива.
 • Ние ќе го намалиме вишокот кога ќе стигнеме до крајот.

 

3

 • Doе направиме некои парчиња во отпадоците од картонот, и во аглите и во кривините.
 • Ние ќе го свиткаме вишокот така што ќе се залепи со двострана лента што ја ставивме.

4

 • Putе ставиме лепак за лепило низ целата површина на буквата и ќе се држиме до нашата украсена хартија.
 • Со секачот го пресекуваме целиот вишок на хартија, следејќи го прегледот на писмото.

5

 • Ние го свртиме и со датотека ги даваме рабовите за повеќе полиран и професионален изглед.
 • Конечно имаме мастило наоколу и го имаме подготвено за украсување како што сакаме.

6

Како што можете да видите, оваа декорација е фудбал, но менувањето на украсената хартија и деталите што ги ставаме може да му дадат поинаков стил, мислам на хартија украсена со цвеќиња и лепење на пеперутка во розови тонови совршен за девојче.

Се гледаме на следната самодоверба !!!.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.