Писма за создавање знак, постер, итн ...

Здраво на сите! Можеби сакаме креирајте оригинален постер за нашиот бизнис, за настан како што е свадба, заедница или едноставно да го украсите нашиот дом ... Денес ќе ви дадеме идеја како да ги направите буквите за насловот на овој знак и да ги направите убави и оригинални.

Дали сакате да знаете како можете да ги направите овие букви?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот знак

 • Табела главно, веќе насликана и основата е создадена. Можете да видите како да ја направите табелата што ја користиме во занаетот гледајќи на следната врска: Сликање картон или маркетарска табла како дрво Оваа маса, насликана со акрилик, ќе ни овозможи да ги елиминираме обележувачите со кои ги правиме буквите со вода, и затоа ќе ни овозможи да исправиме ако направиме грешка.
 • Обоени маркери.
 • Чаша вода и четка (за поправање)
 • Бела хартија. Paperе го искористиме овој труд за да го поткрепиме на буквите и да спречиме да ги размачкаме со рака.

Рацете на занает.

 1. Откако ја имаме основата на нашиот постер и знаеме што сакаме да ставиме, ќе ги следиме буквите на замислен начин, така што тие ќе бидат центрирани во областа што сакаме да ги напишемеНа На овој начин ќе избегнеме снемување простор.
 2. Одиме изберете опсег на бои, во мојот случај од зелена до жолта.
 3. Откако ќе имаме с ready подготвено, Beginе започнеме со пишување на буквите со маркер на избраната боја. Со овој прв слој, ние ќе ги обликуваме нашите букви.
 4. Малку по малку ќе правиме додадете линии на бои што се вклопуваат со слоевите што веќе ги имаме за да создадеме градиент. 

 1. Откако ќе ги ставиме сите бои и ќе бидеме задоволни со резултатот, ќе ги истакнеме буквите со црн маркер, правејќи области со дебели линии, области со фини линии а потоа области без црни линии каде што ќе ја направиме линијата со обоени маркери. Идејата е да се создадат области во сенка и области во светлина за да се создаде одредена длабочина.
 2. Можеме да додадеме декоративни елементи како што се лисја во секој агол на пример.

И подготвено! Ние веќе го имаме подготвено нашиот постер.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.