Создадете вазна со рециклирање стаклени шишиња

покривка на вазна

Во ова туториал Јас ти покажувам идеја да создадеш вазни за рециклирање стаклени шишиња. Ние ќе го поставиме шишето и ќе нанесеме а decoupage што ќе и даде личност на вашата вазна.

Материјали

материјали

 • Стаклено шише
 • Јаже
 • Силиконски пиштол
 • Тијарес
 • Хартиена салфетка
 • Бел лепак
 • Четка

Чекор по чекор

Да се ​​создаде вазни за рециклирање стаклени шишиња прво мора да земете шише, на јаже и пиштол за лепило. Кога пиштолот за лепило е врел, нанесете малку силикон на дното на шишето и брзо залепете го почетокот на јажето. Одете околу шишето со јажето.

јаже

Не треба да нанесувате силикон низ шишето, можете да го нанесувате во некои точки така што јажето да биде фиксирано, ќе биде доволно за да го држите.

Крај на линија твоето шише На делот од вратот можете да надредете неколку вртења на јаже и ова ќе го направи малку подебело, но ако сакате да го оставите точно со обликот на шишето, продолжете да го лепите јажето како што правевте досега.

крајно шише

Кога ќе стигнете до крајот корта вишокот на јажето и нанесете капка силикон за добро да го запечатите.

отсечени

И вака би изгледало.

шише со јаже

Со обложување со јаже од јута многу влакна ќе излезат од тоа, и кога го прават тоа decoupage Toе изгледа лошо, па мора да ги исечете сите влакна што излегуваат со ножиците.

исечени влакна

Сега, кога го имате шишето подготвено, можете да започнете со него decoupage. Нанесете слој од Бел лепак со помош на а четка над јажето. Препорачувам не само да го правите таму каде што ќе ја залепите салфетката, туку и да ја нанесете на остатокот од шишето, на овој начин ќе запечатите сè совршено.

Кола

Сега подготви го хартиена салфетка. Треба да го користите само слојот што има цртеж, па отстранете ги белите слоеви.

салфетка

Исечете ја салфетката како и да сакате или оставете ја целосно правоаголна. Залепете го на конецот и опкружете го шишето со него. Можете да го исечете вишокот со ножици.

decoupage

Нанесете слој од Бел лепак на салфетката и околината за добро да ја запечати хартијата.

лепак за декупаж

Нека се исуши белиот лепак и ќе изгледа вака.

шишиња

Вие само треба да ставите гранче цвеќиња и ќе имаш вазна многу весело и оригинално.

цвеќиња вазни


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.