Обележувачи во форма на срце, совршени за подарување

обележувач на срцето

Дали сакате да дадете нешто рачно изработено овој Валентин? Како оди убав обележувач во облик на срце? Откако ќе го видите начинот да го сторите тоа, можете да го направите со картон, со фотографии Имагинација на моќ !!

Дали сте подготвени за тоа?

Материјали што ќе ни бидат потребни

материјали за обележувачи

 • Парче картон од бојата што ја одбравте, ја одбрав црвената како подарок за Денот на вineубените. Можете исто така да фотографирате покрај картон.
 • Пиштол за топол лепак или силен лепак за хартија.
 • Тијарес
 • Молив
 • Декоративни хартии за да ги направите последните допири до нашите обележувачи.

Рацете на занает

1. Земаме картон од избраната боја, или картон и фотографија ако сакате да го направите уште поличен. Ние цртаме срце и го отсекуваме. Не е важно дали срцето не е совршено, затоа што ќе го ретушираме низ целиот занает.

Чекор 1 обележувач

2. Користејќи го срцето за отсекување како образец, ние цртаме друго срце на картон и исечете го.

Чекор 2 обележувачи за срце

3. Со помош на стегач или клип за да не ни се помрднат срцата, ќе одиме придружете им се на горниот делкаде тие треба да се вклопат што е можно подобро. Не грижете се за врвот засега.

чекор 3 обележувачи

4. Сега ќе ги залепиме со топол силикон или лепак по ваш избор. Препорачувам топол силикон затоа што брзо се суши и многу добро се лепи. Ајде да го ставиме силикон следејќи го горниот раб каде што срцето ги прави двата круга. Но, внимавајте да не удрите премногу ниско, бидејќи обележувачот нема да работи. Пресметајте права линија на висината каде што се среќаваат двата полукруга на срцето, тоа е границата. Откако ќе се залепи, ќе провериме дали добро се држи ставајќи ја во книга.

Чекор 4 обележувачи за срце

5. Откако ќе видиме дека сме погодиле доволно само за да може срцето да се одржи, ќе го направиме тоа исечете го горниот дел од срцето за да ги направиме двата дела на нашето срце исти. Трик што помага да изгледа одлично е, откако ќе го исечете, стартувајте нокти по должината на работ. Ова ќе ги елиминира скоковите и хартијата ќе се чувствува како да е едно парче, наместо две. Ова може да се види на сликата подолу. Не заборавајте да ги отстраните плескавиците со внимателно поминување на датотеката над нив.

6. Имаме само украсете го по наш вкус и воила! Ставив три мали срца со сјајни хартии.

Самостојни обележувачи

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.