Вампири за Ноќта на вештерките

Вампири за Ноќта на вештерките

За оваа Ноќ на вештерките не пропуштајте како да направите малку забава вампири со чоколади. Можете да рециклирате некои картонски цевки, да ги обоите црно и да направите мали исечоци со картон за да ги направите застрашувачки и оригинален. Доколку сакате да украсите кое било катче, оваа идеја е одлична за да можете да ги поставите наопаку, тие имаат и одлично изненадување за децата.

Материјалите што ги користев за три вампири:

 • 3 картонски цевки за рециклирање.
 • Црна акрилна боја.
 • Четка
 • 6 пластични очи.
 • Црн картон за крилјата.
 • Црвен картон за мали триаголници.
 • Црн или кафеав картон за малите раце.
 • Црни, црвени или кафеави средства за чистење цевки.
 • Топол силикон и неговиот пиштол.
 • Молив.
 • Ножици
 • 3 мали бонбони со тема за Ноќта на вештерките.

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Цевките ги сликаме со црна акрилна боја. Ги оставаме да се исушат за подобро да ги сместиме нивните додатоци.

Вампири за Ноќта на вештерките

Втор чекор:

Во а црн картон Ние цртаме едно од крилата на вампирот. Можеме да го направиме тоа со рака и за да биде на скала, можеме да ја поставиме цевката до неа и да го направиме тоа пропорционално на телото. Го отсекуваме крилото и го користиме како шаблон за да направиме уште 5 крила. Сите тие ќе мора да имаат мало јазиче за да можат подоцна да го стават помеѓу цевката.

Вампири за Ноќта на вештерките

Трет чекор:

Ние сликаме околу шест мали триаголници на акциите на црвениот картон. Ги исекуваме и ги тргаме на страна.

Вампири за Ноќта на вештерките

Четврти чекор:

 

Со помош на топлиот силикон ги лепиме пластичните очи и го лепиме мали црвени триаголници над главата, како да се ушите.

Вампири за Ноќта на вештерките

Петти чекор:

Ние правиме две мали и попречни резови на страните на цевката. Низ засеците ќе ги вметнеме крилата што ги направивме од црн картон. Ние фаќаме чистење на цевки и отсечете ги нозете на лилјакот. Со силиконот ќе ги залепиме во долниот дел од тубата. Детал од овие нозе е што подоцна можеме да ги обесиме вампирите наопаку од гранка или нешто слично.

Чекор шест:

На црн или кафеав картон сликаме малку шест мали раце и ги отсекуваме. Со силиконот се лепи во средината на телото чоколадна лента и го опкружуваме со двете краци што ги отсековме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)