Велигденски занаети

Здраво на сите! Во денешната статија ќе ви покажеме три совршени занаети што треба да ги направите со најмалите деновиве на Велигден и да може да се одржи одредена нормалност на овие датуми каде што малите се на одмор.

Дали сакате да знаете за какви занаети станува збор?

Занает # 1: Граден картон

Во овој прв занает, станува збор за правење брат кој свири на тапан. Тоа е многу лесен занает и без сомнение е многу убав. Најдобриот дел е тоа што можеме да направиме онолку колку што сакаме и со боите да избереме да имаме различни братства претставени во нашата куќа. Можеме да направиме братства со тапан или без тапан, со тапани, со свеќа и сл ... границите ги поставуваме ние.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Брат на Страсната недела

Занает број 2: Велигденска свеќа

Овој занает е многу едноставен за правење и можете да им помогнете на малите да направат малку Велигден дома. Тоа е поинаков начин на славење овие денови и несомнено ќе ги одржи во живот овие денови што не можат да се слават сега.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Велигденска свеќа

Занает # 3: Ознаки за братство

Конечно, ви ја предлагаме оваа обележувач, совршена за да му ја дадете на некој што го сакаме и да ги живееме овие денови со посветеност. Браќата може да се прилагодат да го претставуваат братството што го сакаме, така што тие се совршени да ги подаруваат, како што коментираме.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Ознаки за братството

И подготвени! Ви ги оставаме овие три одлични идеи да ги реализирате деновите на Велигден. Така да славиме поинаква света недела.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.