Гарланд за Ноќта на вештерките

лилјак (830х466)

Здраво повторно! Како поминува неделава? Фантастично сигурно. Ние, во занаетчиството, Продолжуваме да ги бараме најдобрите и најевтините решенија за декорација на Ноќта на вештерките. Со малку фантазија и материјали за рециклирање или многу ефтино, можеме да добиеме фантастичен украс за најстрашната ноќ во годината.

Во овој пост, ние ви донесеме една венец Што можеме да направиме со кој било вид хартија?л Сигурно ќе го сакате.

материјал

  1. Papel од кој било вид, во овој пост, користев парче крепе хартија што ја имав дома и се покажа како фантастично.
  2. Некои ножици. 
  3. Un пенкало.

Proceso

Murcielago2 (830x830)

Takeе земеме парче хартија во должина од еден метар или повеќе (можеме да резиме парчиња со ревност) и ќе преклопиме правејќи цик-цак и секоја од наборите со иста големина. Тоа е, ние ќе се наведнуваме надесно и лево наизменично додека не го преклопиме целото парче хартија.

После ќе земеме пенкало и ќе го нацртаме она што сакаме да го има венчето. Во овој случај, ние се одлучивме за лилјаци. Drawе нацртаме половина од палката на едната страна, а половина од палката на другата страна така што центарот на хартијата ќе спои две крилја на лилјакот. Ние исто така можеме да го направиме така што ќе нацртаме некои тикви или што било друго типично за Ноќта на вештерките (или, исто така, можеме да го користиме повторно во други забави правејќи венци со други теми).

Следно ќе ја исечеме формата на половините на лилјаците со целата свиткана хартија. Откако ќе се исече, ќе ја расплетуваме хартијата и ќе провериме како биле лилјаците во венци.

Конечно, само ќе треба да избереме идеално место за обесување на нашата венка.

Murcielago3 (830x830)

Се читаме едни со други во следното упатство за да научиме повеќе и подобри начини да го направите тоа сами. И како и секогаш, ако ви се допадна, споделете, коментирајте и дадете слично.

До следната самодоверба!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.