Венец или венец од цвеќе

цвеќиња

Како го поминавте момците првиот викенд од есента? Го искористивме тоа за да направиме многу упатства што можеме да ви ги покажеме во текот на неделата.

Во денешното упатство, ќе ви покажеме како да се направи венец или Круна на цвеќе. Сигурно сте виделе многу во текот на летото, но не затоа што заврши најжешката сезона, ние мора да се откажеме од носење на нив.

материјал

  1. Цвеќиња од крпа. 
  2. Нишка и игла. 
  3. Лента. 

Proceso

цвеќиња (копија)

Takeе ги земеме цветните гранки и ќе ги одделиме од стеблата. Ние ќе го сториме истото со лисјата. Подоцна, ќе одлучиме како ќе ги ставиме за да го направиме нашиот венец или цветна венци.

Во овој случај, зедов многу големи цвеќиња, па на крај го искористив како украс за капа (како да е лента за капа) бидејќи ми изгледаше многу украсно како круна.

цвеќиња

Откако ќе ги разделиме цвеќињата и лисјата, и одбравме како ќе одат; ќе исечеме парче лента од околу 80 сантиметри.

Тогаш ќе ги шиеме цвеќињата и лисјата во аранжманот за кој претходно одлучивме. Ставивме некои повисоки од другите и прилично блиску еден до друг, што го натера да даде некако украсен, но убав ефект. Друга опција е да ги ставите на растојание од неколку сантиметри помеѓу цветот и цветот, па дури и да не ги ставате лисјата на круната. Тоа ќе зависи од вашиот вкус.

Ако не сакате да шиете, можете да ги закачите цвеќето со лепак за ткаенина. Запомнете дека, ако го направите тоа вака, ќе мора да го оставите да се исуши неколку часа за да се залепи добро.

Конечно, само треба да го облечеме и да го врземе со лак.

До следната самодоверба!

И запомнете, ако ви се допадна ова упатство за тоа како да направите цветна круна, не двоумете се да коментирате, лајкувате и споделувате на вашите социјални мрежи.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.